Skip to content Skip to footer

Optyka myśliwska zeiss – zalety

Sprzęt myśliwski stosowany na polowaniach ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Powody, jakie są przytaczane na poparcie ich zalet i wad również bywają różne. Warto jest przyjrzeć się im z bliska.

Optyka myśliwska

Istnieje bardzo wiele elementów, które mieszczą się w ogólnej kategorii optyka myśliwska zeiss jest jedną z najwyżej cenionych firm produkujących lunety i optyczny osprzęt myśliwski, dlatego na podstawie asortymentu tej firmy będziemy analizować wady oraz zalety. Jak wiadomo podstawą strzelectwa myśliwskiego są lunety celownicze Zeiss jest ich głównym producentem. Wchodząc na stronę firmy Zeiss, szukając lunety myśliwskiej znajdziemy wiele innych urządzeń optycznych. Optyka myśliwska Zeiss to między innymi lornetki, kolimatory, noktowizory, lunety na podczerwień oraz termowizyjne. Lunety myśliwskie Zeiss łączą w sobie prostotę z precyzją, a pozostały asortyment firma stara się dopasować do tej wizji. W założeniu optyka myśliwska Zeiss ma być przedłużeniem oka myśliwego, a nie dużym i często przeszkadzającym elementem, potrzebującym wiecznej obsługi.

Czy lunety mogą zabić radość z polowania?

Przez wielu myśliwych stosowanie optyki nie jest uważane za prawdziwe polowanie. Lunety celownicze Zeiss oraz innych producentów nie dają według nich niemal żadnych szans na ucieczkę zwierzęciu, co jest nienaturalne i mniej prawidłowe z duchem polowania. Do własnej opinii każdy ma swoje prawo, ale faktem jest również to, że sama obecność w lesie człowieka z bronią palną, za pomocą której może zabić zwierzę z odległości nawet kilkuset metrów nie za bardzo wpisuję się w pojęcie słowa naturalne. Luneta w tym przypadku niewiele zmienia. Zmienia natomiast wiele to, że lunety myśliwskie Zeiss pozwalają na oddanie precyzyjnego strzału, który jest przeważnie jedynym oddawanym i jednocześnie śmiertelnym. Strzelanie bez lunety często kończy się zranieniem, co powoduje długą agonię zwierzęcia i konieczność jego długiego tropienia.

Optyka strzelecka – poprawa bezpieczeństwa na polowaniu

Noktowizory i termowizja pomagają myśliwym namierzać zwierzynę, kiedy jest ciemno lub warunki pogodowe są wyjątkowo kiepskie. Dzięki użyciu tego sprzętu poprawiamy zarazem bezpieczeństwo na polowaniu, ponieważ ryzyko omyłkowego postrzelenia człowieka jest minimalne, jeśli używamy wyżej wymienionego sprzętu.