Skip to content Skip to footer

Optymalizacja miejsca w transporcie – skrzyniopalety składane

Transport to kluczowe zagadnienie związane z prawie każdą gałęzią przemysłu. Import oraz eksport towarów, który odbywa się różnymi kanałami transportu, musi być jak najbardziej zoptymalizowany, aby nie generował dodatkowych kosztów, dlatego tak ważne są odpowiednie pojemniki do przechowywania różnego rodzaju towarów.

Wymagania rynku logistycznego

Przed logistyką zdecydowanie duże i trudne wyzwania. Importowane oraz eksportowane produkty, niezależnie od rodzaju, muszą zawsze dotrzeć bezpiecznie na swoje miejsce w stanie nienaruszonym. Od branży logistycznej oczekuje się również, że sam transport zostanie tak zoptymalizowany, aby generował jak najmniejsze koszty. Niezmiernie ważne są również kwestie związane z przestrzeganiem odpowiednim norm i certyfikatów, jeśli chodzi o pojemniki i opakowania do przewozu różnorodnych towarów. Każdy inwestor poszukuje więc najlepszych rozwiązań dla swoich produktów. Skrzyniopaleta składana to wyjątkowe rozwiązanie do transportu i magazynowania, która sprawdzi się w każdej sytuacji.

Skrzyniopaleta składana – zalety

Ten szczególny sposób przechowywania – czyli skrzyniopalety składane – ma niewątpliwe zalety. Przede wszystkim zdecydowanie pozwalają zmaksymalizować ilość przesyłanego towaru oraz zminimalizować koszty transportu powrotnego. Ze względu na składane boki, skrzyniopaleta do składania, z powodzeniem może być umieszczana jedna na drugiej, a to wpływa na ograniczenie koniecznych ilości miejsc paletowych zlokalizowanych w magazynie. Wykonana z wysokiej jakości tworzywa, świetnie nadaje się do transportu różnorodnych towarów między innymi spożywczych czy motoryzacyjnych.

Skrzyniopalety składane – rodzaje

Tego rodzaju skrzyniopaleta do składania występuje w różnych szerokościach oraz wysokościach. Na przykład pojemniki wielkogabarytowe szczególnie dobrze sprawdzają się przy przewożeniu precyzyjnie wykonanych metali. Stąd są niezwykle popularne w przemyśle motoryzacyjnym. Wpływ na to ma między innym możliwość zastosowania specjalnych przekładek, które w prosty sposób pozwolą bezpiecznie transportować i przechowywać dużą ilość drobnych elementów. W skrzyniopaletach składanych można również przewozić każdy inny rodzaj produktów. Jest to zdecydowana wygoda i ekonomia.