Skip to content Skip to footer

Ozonowanie magazynów

Na rynku pojawia się coraz więcej dużych firm. W przypadku wielu branży konieczne jest posiadanie sporych powierzchni magazynowych, co niejednokrotnie wiąże się z koniecznością ich regularnej dezynfekcji. Na rynku znaleźć można jednak oferty wielu firm świadczących usługi w tej kwestii.

Czystość to podstawa

Często zdarza się, że magazyny przechowują towar wymagający odpowiedniej czystości. W przypadku przechowywania produktów spożywczych niezbędna jest regularna dezynfekcja magazynów. Umożliwia ona wyeliminowanie niekorzystnych elementów jakich jak choćby kurz.

Co prawda wielu właścicieli firm używa do dezynfekcji sprawdzonych środków chemicznych, jednak wiąże się to często z koniecznością przerwania pracy magazynu. Na szczęście na rynku pojawiła się bardzo wygodna i ekologiczna metoda dezynfekcji jaką jest ozonowanie.

Dlaczego warto ozonować magazyny?

Ozonowanie znacząco zwiększa nie tylko komfort pracy, ale i jest bezpieczne dla zdrowia pracowników. Ozon to nic innego jak odmiana tlenu. Można go spotkać w atmosferze i jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia człowieka.

Dezynfekcja magazynu przy użyciu ozonu nie wymaga długotrwałej przerwy w pracy, jak ma to miejsce w przypadku wykorzystania tradycyjnych środków chemicznych. Dodatkowo ozon nie uczula, więc nikt z pracowników nie dozna reakcji alergicznej.

Często zdarza się, że tradycyjne środki chemiczne nie do końca radzą sobie z wieloma zagrożeniami mikrobiologicznymi. Nic więc dziwnego, że coraz więcej właścicieli decyduje się na ozonowanie magazynów. Metoda ta jest ekologiczna i o wiele bardziej skuteczna od tradycyjnych rozwiązań.

Zalety ozonowania

Dezynfekcja magazynów która jest konieczna w wielu przypadkach, wcześniej wymagała wielu środków chemicznych. Obecnie może być przeprowadzana z użyciem ozonu. Ozonowanie znacząco skraca czas trwania całej dezynfekcji.

Metoda ta polega na wtłoczeniu odpowiedniej ilości ozonu do zamkniętej przestrzeni magazynowej. Cząsteczki ozonu skutecznie wyeliminują kurz, bakterie, grzyby, a nawet wirusy. Nic więc dziwnego, że metoda ta chętnie jest wykorzystywana na dużych magazynach na których pracuje mnóstwo osób.

Magazyny w wielu firmach są bardzo ważnym miejscem. To od sprawnej pracy magazynów zależy cały łańcuch dostaw. Nic więc dziwnego, ze wielu przedsiębiorców dokłada szczególnych starań by dezynfekcja magazyny była przeprowadzana w najskuteczniejszy możliwy sposób. Przynosi to korzyści zarówno dla zdrowia pracowników, jak i dla komfortu ich pracy.