Skip to content Skip to footer

Zapakuj rzeczy do bagażnika

Wiele osób wyjeżdżających na rodzinne wakacje często staje przed dość powaznym problemem, gdy po spakowaniu wszystkich rzeczy nagle okazuje się, że nie bardzo da się je upchać w samochodzie. Wtedy następuje akcja przepakowywania wszystkiego. A i tak potem jest problem z dostępnym miejscem. Jak na to zaradzić?

Można mieć większy samochód. Ale przecież nie będzie się go zmieniać specjalnie z tego powodu. Należy więc poszukać innego rozwiązania. Dobrym pomysłem może być zamontowanie bagażnika dachowego, który pozwoli skorzystać z dodatkowej przestrzeni.

Oczywiście te trzeba dobrać do samego pojazdu, jak też do przewożonych rzeczy. Większość samochodów osobowych bez problemu może przewozić bagażniki dachowe o całkiem pokaźnych rozmiarach, ale np. mały fiat ma tu już dośc poważne ograniczenie. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, że w niektórych przypadkach w pełni wystarczy krata dachowa, do której po prostu przywiąże się dodatkowy bagaż.

Odrębną jednak kwestią jest to, że przecież i tak na wakacje jedziemy tylko na kilka dni. Więc czy na pewno potrzebujemy brać ze sobą połowę dobytku? Może lepiej starannie dobrać tylko te rzecyz, które mogą być przydatne w czasie wakacji?

Natomiast z pewnością bagażniki dachowe będą niezwykle przydatne jeżeli bierzemy ze sobą na przykłąd kajak na spływ rzeczny. Takowego z pewnością nie włożymy do wnętrza samochodu, a w specjalnie dostosowanym bagażniku może się zmieścić.