Skip to content Skip to footer

Plusy kupowania odzieży używanej

To, co staje się teraz coraz modniejsze, to kupowanie odzieży używanej. Coraz więcej osób robi to nie z konieczności, a dla przyjemności. W lumpeksach można znaleźć rzeczy w naprawdę świetnym stanie od doskonałych marek. Dlatego też warto rozwijać umiejętność szukania, bo odzież używana może stać się źródłem ubrań, które podkreślą indywidualny i nienaganny styl.

Odzież używana

Jeszcze kilka lat temu odzież używana kojarzyła się z ubraniami najgorszej jakości, które były zniszczone i znoszone. Dzisiaj powstaje coraz więcej lumpeksów premium, które sprzedają rzeczy wyselekcjonowane, najwyższej jakości. Co więcej, tego typu sklepy można znaleźć nie tylko stacjonarnie, ale też online. To właśnie sklepy online są godne uwagi. Znajdziemy tam prawdziwe perełki. Rzeczy unikatowe, wykonane z doskonałych tkanin, które często nie noszą żadnych śladów użytkowania. Szczęściarze mogą kupić tam również rzeczy vintage od znanych projektantów i domów mody. Oczywiście takie ubranie kosztują niemało, ale to wciąż tylko ułamek ich pierwotnej ceny.

Sklep z odzieżą używaną

Jednym z ciekawych pomysłów na biznes może być otworzenie sklepu z odzieżą używaną. W jaki sposób się za to zabrać? Na początku istotne jest to, aby znaleźć dobrego importera odzieży używanej. Do Polski rzeczy sprowadzane są z różnych źródeł. Popularna jest między innymi odzież z Wielkiej Brytanii. Niestety wśród tego typu ubrań trudno znaleźć prawdziwe perełki. Dlaczego? Bo w Wielkiej Brytanii kupuje się dużo i najczęściej w sklepach tanich, a tam rzeczy nie mają dobrej jakości. Dlatego też lepszym pomysłem będzie postawienie na przykład na ubrania sprowadzane z krajów skandynawskich.

Skandynawska odzież używana

Jeśli ubrania sprowadzane są z krajów skandynawskich, zwykle możemy liczyć na dużo wyższą jakość. W takich kontenerach łatwiej znaleźć ubrania od dobrych marek, które wykonane są ze świetnych jakościowo tkanin. Ubrania można kupować sortowane lub nie. Te pierwsza są droższe, jednak wśród nich znajduje się więcej rzeczy, które z pewnością znajdą kolejnego nabywcę. Wśród ubrań, które nie zostały sortowane, możemy znaleźć niestety sporo ubrań zniszczonych, które naprawdę nie nadają się do sprzedaży. Warto o tym wiedzieć I świadomie wybierać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.