Skip to content Skip to footer

Pole golfowe- ciekawy pomysł na biznes

Golf w naszym kraju nie jest być może sportem jeszcze tak bardziej popularnym, jak za granicą, ale ma swoich wiernych wielbicieli. Niestety pól golfowych cały czas jest jeszcze zbyt mało, by tego typu elegancka rozrywka mogła zostać spopularyzowana. Z tego względu być może jest to dobry pomysł na biznes. Działki komercyjne w aglomeracji śląskiej czekają na zagospodarowanie, muszą być tylko odpowiednio duże.

Kluczowa rola wielkości działki

Pomysł na biznes w postaci pola golfowego może być szansą na sukces, pod warunkiem, że znajdzie entuzjastów. Trzeba się więc zorientować, czy w aglomeracji śląskiej znajdzie się odpowiednia ilość osób zainteresowanych grą w golfa. Druga kwestia to wielkość działki, która ma zasadnicze znaczenie. Tutaj potrzeba naprawdę dużej powierzchni, liczonej w hektarach.

Z jednej strony jest to pewne utrudnienie w szukaniu, zaś z drugiej, nie będzie to działka pod budowę obiektu, więc nie musi spełniać takich wymagań. Może, a nawet powinna być nierówna. Co prawda w aglomeracji śląskiej wiele przestrzeni jest zajętych przez tereny magazynowe czy fabryki, ale być może gdzieś jeszcze czeka duża połać ziemi do wykorzystania w przedstawiony wyżej sposób.

Położenie terenu

Z pewnością odpowiednie działki komercyjne do tego rodzaju biznesu leżą poza miastem, a nawet w dosyć dużej odległości od niego, jednakże to spory atut pola golfowego. Ludzie z chęcią będą wyjeżdżać z miasta i wyruszać bliżej natury, aby skorzystać z tego typu rozrywki. Trzeba więc poszukiwać działki komercyjnej pomiędzy mniejszymi miejscowościami w aglomeracji śląskiej.

Istotną sprawę stanowi jednak nieskomplikowany i dobry dojazd. Dużym atutem ziemi będzie więc położenie przy krajowych drogach lub w ich pobliżu. Jeżeli trudno będzie trafić na pole golfowe, będzie to pewne utrudnienie dla klientów. Może to stanowić także pewną komplikację przy skutecznej reklamie, bezpośrednio wskazującej miejsce położenia pola.

Kupno działki i co dalej?

Ogromne działki komercyjne co prawda są drogie, ale jeżeli już wejdziemy w posiadanie odpowiedniej połaci ziemi, trzeba będzie zainwestować w jej zagospodarowanie w taki sposób, by mogła stanowić pole golfowe. Zyski przyjdą dopiero kilka lat po jego otwarciu. Kluczowa jest więc skuteczna reklama.

Bez niej z pewnością pole nie będzie miało wystarczającej ilości klientów, by na siebie zarobić i jeszcze przynieść zysk czy zwrot inwestycji. W jaki sposób zdobyć, pieniądze na całość biznesu? Można skorzystać z kredytu, który będzie powoli i sukcesywnie spłacany, zaś ewentualna gotówkę zainwestować w promocję firmy.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez GTB Metropolis