Skip to content Skip to footer

Jaką pościel na lato wybrać?

Kupując pościel, trzeba zachować szczególną czujność. To jeden z elementów, które mają największy wpływ na komfort nocnego wypoczynku. Złej jakości poszewki na kołdrę i poduszkę mogą skutecznie utrudnić zasypianie, a nawet zaburzyć sen. Jak dopasować pościel do swoich potrzeb? Podczas zakupów warto pamiętać o porze roku i potraktować ją jako jedno z głównych kryteriów przy wyborze materiału. Wiosną i latem, kiedy temperatury są wysokie, najlepiej w małżeńskiej sypialni sprawdzi się pościel z satyny bawełnianej 200×220.

Wygodne pościele na lato – dlaczego satyna bawełniana?

Jedną z głównym przyczyn zaburzonego snu jest źle dobrana pościel. Szorstki materiał podrażnia skórę, a zbyt ciepła poszwa powoduje przegrzewanie się – w konsekwencji nocny wypoczynek zamiast być relaksem, staje się udręką. Jak uniknąć bezsenności? Przede wszystkim należy zadbać o dobór odpowiedniej pościeli. Tę warto wymieniać co sezon – inne materiały sprawdzą się zimą, inne latem. Kiedy temperatury rosną i zaczynają się upały, najlepiej sprawdzą się lekkie, przewiewne tkaniny. Idealna będzie pościel 200×220 z satyny bawełnianej. To materiał, który doskonale sprawdza się w wysokich temperaturach. Jest przede wszystkim naturalny, dzięki czemu przepuszcza powietrze, a w konsekwencji nie wywołuje namnażania się roztoczy. Dodatkowo zapobiega przegrzewaniu się, które najczęściej zakłóca sen latem. Atutem bawełnianej satyny jest również miękkość. To tkanina lekka, gładka, delikatna, jest przyjemna w dotyku i nie podrażnia. Satynowe wygodne pościele świetnie nadają się dla osób wrażliwych, w tym alergików.

Gdzie kupić pościel z satyny bawełnianej?

Pościel z satyny bawełnianej 200×220 oferuje większość sklepów z wyposażeniem domowym oraz tekstyliami. To materiał, który cieszy się dużą popularnością, ze względu na swoją wytrzymałość, a przede wszystkim miękkość i świetny wygląd. Przewiewność to bowiem nie jedyna zaleta satyny bawełnianej. Uszyte z tej tkaniny pościele dostępne są w bardzo zróżnicowanej kolorystyce. Z łatwością można więc znaleźć w sklepie taką, która idealnie dopasuje się do wystroju sypialni. Sklepy oferują pościel 200×220 z satyny bawełnianej w różnej estetyce: zarówno gładką, w stonowanych kolorach, jak i wzorzystą, kolorową, np. w orientalne wzory. Wybierając się do sklepu stacjonarnego czy robiąc zakupy online, można więc z powodzeniem dopasować pościel do swojego gustu. Satynowe powłoczki w ulubionym kolorze będą cieszyć oko, a przede wszystkim zapewnią doskonałą jakość nocnego wypoczynku w czasie letnich nocy.