Skip to content Skip to footer

Pozyskiwanie leadów sprzedażowych niskim kosztem w mediach społecznościowych

Niewielkie biznesy zazwyczaj nie dysponują wystarczającymi środkami, by stworzyć złożone strony internetowe i przeprowadzać duże kampanie marketingowe w przeglądarce internetowej. Nie oznacza to jednak, że pozyskiwanie leadów sprzedażowych w sieci jest dla nich niemożliwe. Pomóc może im między innymi odpowiednia strategia content marketingowa. Jak pozyskać leady sprzedażowe dzięki treści i jakości interakcji z potencjalnymi klientami?

Media społecznościowe a leady sprzedażowe

Leady sprzedażowe to osoby lub firmy, które niemalże zdecydowane są już na zakup produktu lub usługi, pozostawiając swoje dane kontaktowe, dzięki którym można przeprowadzić rozmowę lub wymianę korespondencji, która z dużym prawdopodobieństwem zakończy się finalizacją transakcji.

Na stronie internetowej pozyskiwaniu leadów sprzedażowych służą odpowiednie treści i elementy, którymi są formularze, przez które zainteresowane osoby mogą zadawać pytania i przekazać swoje dane kontaktowe.

Pozyskiwanie leadów sprzedażowych w mediach społecznościowych również następuje poprzez tworzenie wysokiej jakości treści, a kontakt może nastąpić poprzez napisaną przez klienta prywatną wiadomość, a także poprzez kontakt na podane na profilu biznesowym dane, takie jak numer telefonu i adres e-mail. Czasami potencjalni klienci proszą też w komentarzach, by się do nich odezwać, gdyż chcą porozmawiać o produkcie i usłudze i to też liczy się jako pozyskanie leadów sprzedażowych.

Jak tworzyć treści, by za darmo pozyskać możliwie jak najwięcej leadów sprzedażowych?

To, jak pozyskać leady sprzedażowe w social mediach, nie jest ujęte w ścisłe procedury i formułki, a w przypadku każdego biznesu proces wygląda nieco inaczej, gdyż każda firma jest inna. Istnieją jednak ogólne zalecenia, które może wdrożyć każdy biznes rozpoczynający reklamę w mediach społecznościowych.

W pierwszym etapie po stworzeniu profilu biznesowego powinno się bardziej skupić się na interakcji ze swoją konkurencją, tworząc nieco mniej treści, jednak te tworzone muszą być wysokiej jakości.

Poprzez merytoryczne dyskusje ze swoimi konkurentami i ich publicznością, sprawia się, że zarówno konkurencja, jak i jej potencjalni i obecni klienci dodają profil do obserwowanych. Wraz z pozyskiwaniem coraz większej ilości followersów tą drogą trzeba skupić się na treści, które nie tylko powinna charakteryzować się wysoką jakością i kreatywnością, ale również powinna być zamieszczana z wysoką częstotliwością.

Swoich followersów powinno się też ciągle zachęcać do dyskusji, udostępniać na profilu ankiety i prowokujące wymianę zdań pytania otwarte. Powinno się też stale zachęcać ich do udostępniania postów i samego profilu w innych zakamarkach mediów społecznościowych, a przede wszystkim trzeba posiadać doskonale skonstruowaną sekcję „o mnie”, dzięki której będą oni mogli w łatwy sposób znaleźć dane kontaktowe.