Skip to content Skip to footer

Proteza na implantach Szczecin – doskonałe rozwiązanie

Szczecin to miasto, którego mieszkańcy na pewno bardzo dbają o stan swojego uzębienia. Niestety jednak czasem zdarza się, że tracimy kilka zębów a nawet całe uzębienie. Nieraz brak higieny niewiele ma z tym wspólnego – są to nagłe urazy, wypadki, parodontoza, inne choroby. co wówczas zrobić?

Proteza Szczecin – jedyne rozwiązanie

Oczywiście jedynym sensownym rozwiązaniem jest założenie protezy Szczecin. Niemniej jednak u wielu z nas, szczególnie młodych osób, taks proteza Szczecin nie kojarzy się za dobrze. Przed oczyma mamy obraz zębów w szklance – motyw, który często pojawia się w starych filmach.

Co ciekawe – dzisiaj te najtańsze protezy rzeczywiście tak wyglądają. Niestety ich w zasadzie jedyną zaletą jest ich niska cena. Oprócz tego standardowa proteza Szczecin nie jest zbyt wygodna w noszeniu, uniemożliwia w zasadzie spożywanie twardszych pokarmów oraz trzeba ją wyjmować na noc, aby dać odpocząć dziąsłom.

Tracąc jednak kilka zębów albo i wszystkie zęby w młodym albo też w średnim wieku, jest to niezbyt przyjemne rozwiązanie. Czy jednak istnieje jakaś alternatywa?

Proteza na implantach Szczecin

Oczywiście, jeśli jest to tylko kilka zębów, to można pomyśleć o implantach, jednak jest to zawsze nieco kosztowne przedsięwzięcie. Dlatego też warto zastanowić się własnie nad możliwościami, jakie daje nam proteza na implantach Szczecin. Co to w ogóle jest?

Otóż tu także mamy do czynienia z protezą – tylko z nieco bardziej naturalnego materiału, która nie jest doklejana do dziąseł, nie trzeba jej wyjmować, tylko za pomocą specjalnych śrub jak w implantach, jest ona przykręcana do dziąseł.

Ewidentną zaleta jest tu już zatem to, ze nie trzeba jej wyjmować na noc. Ponadto taka proteza na implantach Szczecin charakteryzuje się całkiem sporą wytrzymałością, zatem spokojnie można cieszyć się smakiem wszystkich potraw. Oprócz tego w zasadzie proteza taka wyglądem naprawdę zbliżona jest całkiem do naturalnych zębów, w związku z czym trudno będzie rozpoznać, że mamy protezę. Niestety jej wadą jest oczywiście jej cena.

Dobry protetyk – implantolog

Warto także zaznaczyć, że nie każdy zakład stomatologiczny zajmuje się tworzeniem takich własnie protez. Jest to już nieco bowiem trudniejsze. dlatego też trzeba zawsze z uwagą wybrać odpowiedniego lekarza – warto wcześniej poczytać o nim nieco opinii w Internecie, sprawdzić jakie ma doświadczenie czy kursy. co jeszcze ciekawe – taka proteza w gruncie rzeczy nie jest czasochłonna do założenia . Trudne jest jej przygotowanie i zmontowanie.