Skip to content Skip to footer

Przepis na udane kinderparty

Udane kinderparty to wspaniała zabawa dla naszych dzieci oraz ich przyjaciół. Najlepsze zabawy dla dzieci odbywają się latem, ponieważ możemy zorganizować takie przyjęcie dla dzieci na świeżym powietrzu. Dzięki temu najczęściej mamy zdecydowanie większą przestrzeń, co pozwala nam na zorganizowanie większej ilości atrakcji. Niezależnie od tego ile ich zaplanujemy, warto pamiętać o tych, których nie powinno zabraknąć.

Zabawy ruchowe

Impreza dziecięca w ogrodzie jest doskonałą okazją do tego, aby dzieciom zorganizować zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Najlepsze w tym jest to, że wcale nie potrzebujemy do realizacji tego celu wiele, a większość rzeczy pewnie w ogrodzie posiadamy lub możemy je na przykład pożyczyć, lub wypożyczyć. Doskonałym przykładem będzie tutaj trampolina do skakania. Trampolinę uwielbiają chyba wszystkie dzieci, więc z pewnością będzie uwielbiana. Dla dzieci warto również przygotować piłkę, bramki, paletki do badmintona itp.

Zimne desery

W letnie i gorące dni każdy najchętniej schładza się napojami lub zimnymi deserami. Oczywiście można to sprawnie połączyć. Klasycznym tego przykładem są oczywiście lody. Możemy jednak spróbować wprowadzić nieco świeżości, jeśli idzie o zimne desery. Doskonale nadaje się do tego granita. Granita jest to deser lodowy składający się z lodu oraz syropu. Deser ma ziarnistą strukturę, a syropy do granity występują w wielu smakach. Klasycznie syropy do granity miały smaki owocowe, ale obecnie mamy pełny wybór od owocowych do np. solonego karmelu. Jeśli zaopatrzymy się w maszynę do granity, to możemy zrobić większą jej ilość, z której dzieci mogą korzystać zawsze, wtedy kiedy mają ochotę na coś zimnego oraz słodkiego.

Przekąski

Podawanie obiadu podczas kinderparty jest raczej sprawą problematyczną. Po pierwsze jest to dość trudne z logistycznego punktu widzenia, a po drugie dzieci raczej nie mają ochoty na przerywanie zabawy, po to, aby zasiąść do obiadu. W takiej sytuacji musimy polegać na przekąskach. Przekąski najlepiej, aby były kompromisem, pomiędzy tym, co dzieciom smakuje a tym, co jest zdrowe. Ponieważ dzieci i tak najprawdopodobniej zjedzą więcej niezdrowych rzeczy, niż byśmy chcieli. Dobrze jest przemycić coś zdrowszego.