Skip to content Skip to footer

Kiedy sięgnąć po pojemnik składany

Ograniczona powierzchnia magazynowa oraz konieczność transportowania różnych produktów sprawia, że producenci coraz częściej sięgają po pojemniki składane. Dzięki nim można optymalnie wykorzystać powierzchnię w magazynie czy w sklepie, a w czasie transportu przewieźć równie dużą ilość towarów.

Jakie pojemniki oferuje rynek?


Producenci oferują różne rodzaje pojemników, które najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego, które w określonych przypadkach muszą posiadać pozwolenia na kontakt z żywnością lub z produktami chemicznymi. Pojemnik składany najczęściej kojarzy się ze skrzynką z tworzywa sztucznego, która może być wykorzystana do przewożenia owoców lub warzyw lub do przewożenia drobniejszych produktów przemysłowych. W branży spożywczej często takie skrzynki posiadają dodatkowe półki lub wyściółki, zabezpieczające przewożone produkty żywnościowe przed przypadkowym uszkodzeniem, które obniżyłoby ich wartość. Pojemnik do składania może być nie tylko niską skrzynką, ale również wysokim pojemnikiem, w którym znajdują się dodatkowe półki. Ze względu na ich pojemność takie pojemniki często posiadają system jezdnych kółek, dzięki którym można w krótkim czasie pojemnik wraz z zawartością przesuwać w dowolne miejsce.

Wybieranie pojemnika składanego


Pojemnik do składania musi być lekki i wytrzymały, dlatego firmy najczęściej wybierają pojemniki z tworzywa sztucznego. Natomiast pojemniki składane powinny być dostosowane do rodzaju przechowywanych w nich produktów. Pojemniki, które mogą mieć kontakt z żywnością, to bardzo często pojemniki składane, których ścianki są ażurowe. Ten rodzaj pojemników jest szczególnie rekomendowany do transportu owoców i warzyw, ale również innych produktów spożywczych, które muszą być przechowywane w określonych temperaturach. Ażurowe wycięcia gwarantują dostęp powietrza lub równomierne schłodzenie produktów, które są przewożone w chłodniach. Mniejszy pojemnik składany sprawdzi się we wszystkich sklepach – po wypakowaniu przewożonych w nich produktów można go złożyć, aby nie zajmował powierzchni sklepowej czy magazynowej.

Branża budowlana chętnie wybiera pojemnik do składania firmy https://www.schoellerallibert.com/pl/, który wyposażony jest w zamykane wieczko. Zamknięcie można również składać, dzięki czemu pojemnik można łatwiej przechowywać. Większe pojemniki można przesuwać dzięki systemowi kółek, równie wskazane jest korzystanie z niewielkich wózków, których wielkość jest dostosowana do wielkości pojemników składanych. Przy produktach żywnościowych wskazane jest również korzystanie z plastikowych palet.