Skip to content Skip to footer

Skrzynki w polu i fabryce służą dobrze logistyce

Jak mówi jeden z podręczników polskiego programu nauczania dla techników – logistyka jest w przemyśle sprawą podstawową, bez niej nie ma mowy o prawidłowym przebiegu procesu produkcyjnego ani o sprawnym i czasowym dostarczeniu produktu odbiorcom. Przemysłowe pojemniki i palety optymalizują procesy logistyczne zaś plastikowe skrzynie i opakowania ułatwiają prace rolne i handel.

Producent skrzyń transportowych

Jednym z kluczowych Europejskich producentów plastikowych skrzynek jest niemiecka firma Schoeller Allibert. Przez ponad 50 lat swojej historii firma przeszła wiele etapów od fuzji wielu małych firm, przez chwilowe trudności aż po dzisiejszy poziom tryumfując jako globalny, największy w środkowej Europie, producent skrzynek plastikowych. Firma posiada zakłady również w Polsce, Czechach czy na Węgrzech gdzie na trwałe zapisała się w strukturze ekonomicznej.

Schoeller Allibert oferuje klientom między innymi opakowania zwrotne z tworzywa sztucznego RTP rozróżniając je na skrzyniopalety, skrzyniopalety składane (symbol FLC), małe pojemniki składane (zwane FSC). W ofercie firmy można też odnaleźć takie innowacje jak skrzynki na napoje, sztaplowalne i sztaplowalno-gniazdowe skrzynki, oraz pojemniki do przewozu cieczy z możliwością składania. Omawiana firma oferuje też rozwiązania dedykowane gorzelnictwu oraz części dodatkowe do pojemników – kółeczka, wózki, pokrywy wierzchnie i drzwiczki boczne.

Skrzynki plastikowe produkcja

Najpopularniejszymi skrzyniami używanymi w przemyśle spożywczym do odbioru produktów czy opakowań są plastikowe pojemniki ażurowe. Ich zaletą jest niewielka masa własna, łatwość przenoszenia w nich produktu oraz solidność. Do tej grupy zaliczymy modele R 25640 oraz Euro container Agrilog. Równie popularnie używany jest pojemnik plastikowy z przegródkami, którego zaletą jest łatwość załadunku na paletę oraz większa wytrzymałość.

Do wymienionej grupy zaliczyć możemy Euro container ventilated base. Jest to produkt sprawdzony i obecny w ofercie Schoeller Allibert od lat. Model Euro container ventilated base to urządzenie o wymiarach 0,75 x 0,50 x 0,139 m. Pojemnik tego typu posiada pojemność użytkową około 37 litrów. Pojemnik dostosowany jest do przewozu paletowego, można go łączyć w paczki po 8 sztuk. Omawiany produkt posiada wzmacniane, perforowane boki oraz podwójne dno zapewniające wysoką wytrzymałość nawet przy maksymalnym załadunku.