Skip to content Skip to footer

Sokowirówka – niezbędny element wyposażenia lokalu gastronomicznego

Nastała moda na prowadzenie zdrowego stylu życia. Wszyscy chcą już dobrze i racjonalnie się odżywiać. Idąc typ tropem, warto uzupełnić menu restauracji czy kawiarni o pozycje bazujące na samych warzywach i owocach. W ich przygotowaniu pomogą sokowirówki gastronomiczne. To właśnie dzięki nim można tworzyć znakomite i przede wszystkim zdrowe soki!

Czym powinna się charakteryzować dobra sokowirówka?

Przede wszystkim musi być ona porządnym urządzeniem o jak najwyższej jakości. Jakość uzależniona jest w tym przypadku głównie od wydajności i wytrzymałości sprzętu. Sokowirówka gastronomiczna powinna radzić sobie z przygotowywaniem przynajmniej kilku napojów w jednym czasie. Jej wydajność przełoży się na wydajność samych pracowników.

Odpowiednio wysoką wytrzymałość urządzeń uzyskuje się natomiast poprzez zastosowanie dobrych jakościowo materiałów. Są one odporne na wysoką i intensywną eksploatację. Specjalistyczne sokowirówki mogą być więc używane codziennie, a i tak nic złego się z nimi nie dzieje.

Dlaczego warto ją mieć?

Czasy się zmieniły. Dziś klient oczekuje od lokalu gastronomicznego czegoś więcej niż jeszcze kilka lat temu. Wciąż ważny jest dla niego smak proponowanych mu potraw i napojów, ale coraz większą wagę przywiązuje również do ich wartości odżywczych. Chce po prostu, by jedzenie mu służyło.

Nawet ta restauracja, która z założenia nie zajmuje się serwowaniem jakichś szczególnie zdrowych potraw, może uzupełnić swoje menu owocowymi lub warzywnymi sokami. Będą one ciekawym dodatkiem do oferty. Biorąc to pod uwagę, można stwierdzić, że sokowirówka gastronomiczna pomaga w pozyskiwaniu nowych klientów, gdyż przyciąga tych zainteresowanych wyłącznie zdrowym żywieniem.

Jakie sprzęty przydadzą się jeszcze w lokalu gastronomicznym?

Podczas wybierania sokowirówki gastronomicznej od razu warto też pomyśleć o innych, równie praktycznych sprzętach. To właśnie one stworzą praktyczne i użyteczne wyposażenie kuchni całego lokalu.

Na szczególną uwagę zasługują więc jeszcze: specjalistyczne blendery (np. kielichowe), miksery planetarne, wyciskarki do owoców oraz wielofunkcyjne roboty kuchenne. Takie sprzęty wyręczają kucharzy w wielu pracach, dzięki czemu oni działają szybciej i wydajniej.

Sokowirówkę gastronomiczaną znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl.