Skip to content Skip to footer

Solidworks – projektowanie na najwyższym poziomie

Solidworks to oprogramowanie, które daje ogrom możliwości z zakresu projektowania i modelowania 3D. Jakie funkcje posiada?

Popularność w parze z jakością, czyli fenomen oprogramowania Solidworks

Solidworks istnieje od 1995 roku i stale się udoskonala. Nic dziwnego, że tak wiele osób od lat chętnie sięga po to oprogramowanie. W tym przypadku powszechność jest uzasadniona. Praktyczne funkcje – nawet te najbardziej rozbudowane – ułatwiają wykonywanie pracy z zakresu projektowania w sprawny sposób. Z kolei przejrzystość interfejsu pozwala szybko zapoznać się z cechami programu i niezwłocznie przystąpić do wykonywania projektów. Korzystają z niego także studenci, których ogrom funkcji programu zdecydowanie nie przerasta – a to jest ogromna wartość. Solidworks online to przede wszystkim uniwersalność najwyższej klasy.

Jakie funkcje posiada Solidworks online?

Profesjonalizm to drugie imię Solidworks. Dowodem na to są rozbudowane funkcje, które posiada oprogramowanie. Wymienić tutaj można m.in. modelowanie bryłowe, modelowanie powierzchniowe, pracę z arkuszami blach oraz konstrukcjami spawanymi, a także tworzenie rysunków izometrycznych. Warto zaznaczyć, że w zależności od posiadanej wersji programu lub wykupionego rodzaju licencji, właściwości te mogą się między sobą różnić. Dlatego tak ważne jest, by dostosować wariant oprogramowania do charakteru wykonywanej pracy.

Solidworks cena – okres próbny, licencja i inne ważne informacje

Oprogramowanie Solidworks jest udostępniane uczelniom wyższym, pracownikom naukowym oraz studentom do pracy, w której wykonuje się badania o charakterze niekomercyjnym. Inne osoby są zobligowane do wykupienia licencji, której koszt jest różny w zależności od wybranego rodzaju oprogramowania. Dobrą wiadomością jest jednak to, że można skorzystać z tzw. okresu próbnego, który umożliwia sprawdzanie funkcji programu przez miesiąc za darmo. W tym celu wystarczy zainstalować wersję testową ze strony dystrybutora i cieszyć się 30-dniowym dostępem do możliwości programu. Po upływie tego okresu można wykupić licencję lub zrezygnować z dalszej pracy przy pomocy oprogramowania. Solidworks cena może się różnić w zależności od danej wersji. Kontakt z pracownikiem firmy pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości.