Skip to content Skip to footer

Suknia ślubna do kolan – pytania i odpowiedzi

Suknia ślubna do kolan narodziła się już w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. To przełamanie tradycji obecnie znowu wraca do łask, coraz częściej pojawiając się na ślubach z uwagi na swoje liczne zalety. Koło tych sukni krąży jednak wiele pytań – poniżej odpowiemy na najważniejsze z nich!

Kiedy nie wybierać sukni ślubnych do kolan?

Zacznijmy może od nieco innej strony a mianowicie od tego, dla jakich pań suknie ślubne do kolan nie będą najlepszym pomysłem. Otóż oczywiście nie jest to najlepsze rozwiązanie dla nieco bardziej otyłych pań, które raczej chcą ukryć swoje nogi czy swój brzuszek a wyeksponować zalety swojej sylwetki jak np. ładny dekolt.

Czy suknia ślubna do kolan nadaje się do kościoła?

Często wiele osób martwi się, czy w takiej sukni można pójść do kościoła, czy to wypada. Generalnie rzecz ujmując suknie ślubne do kolan jak najbardziej nadają się do pójścia w nich do kościoła, niemniej jednak warto pamiętać o pewnych zasadach. Przede wszystkim powinna to być raczej suknia ślubna prosta – oczywiście jednak nie chodzi tu o fason może być ona zarówno w kształcie tuby, jak i litery A czy empire. Generalnie jednak nie powinna odsłaniać za dużo ani być wulgarna. Taka suknia zresztą nigdzie nie będzie się dobrze prezentowała.

Jakie są zalety sukni ślubnych do kolan?

Czemu jednak suknie ślubne do kolan cieszą się tak sporą popularnością? Przede wszystkim są one bardzo wygodne i praktyczne. Ponadto świetnie nadają się na miesiące letnie czy wiosenne, kiedy jest ciepło i świeci dużo słońca, a mu mamy ochotę wyglądać promiennie i rześko. Ponadto właśnie – takie suknie ślubne do kolan dodają lekkości i dziewczęcego wyglądu. Pięknie także eksponują one nogi oraz wydłużają sylwetkę.

Jak wyglądają fasony sukni ślubnych do kolan?

Wiele kobiet także obawia się tego, że suknie ślubne do kolan to mają tylko i wyłącznie jeden fason. Jest to oczywiście nieprawdą. Przede wszystkim znanym modelem jest suknia ślubna prosta w kształcie tuby -ciasno opinająca sylwetkę, podkreślającą wszystkie jej walory. Ponadto znana jest także suknia ślubna prosta wykonana na modłę grecką – odcięta pod biustem, ze zwiewnych materiałów, nadaje każdemu klasyczny wygląd. Warto jeszcze wspomnieć o prawdziwej retro klasyce czyli o sukniach do kolan w kształcie litery A pięknie zaznaczające nogi.