Skip to content Skip to footer

Tradycyjne cukierki krówki

Tradycja wytwarzania smakołyków w formie cukierków krówek jest długa. Mieszanka mleka, z cukrem oraz masłem zrobiła ogromną furorę w Polsce i jest to dzisiaj słodkość, jaką bez trudu odnajdziemy w klasycznych, rodzinnych sklepach z wypiekami i słodkościami. Oczywiście masową produkcją krówek zajmuje się również mnóstwo firm w kraju i takie cukierki z łatwością odnajdziemy na sklepowych półkach w każdym sklepie spożywczym oraz markecie. Zarówno pakowane, jak również z możliwością kupienia na wagę.

Krówki są przysmakiem, jakiemu trudno jest się oprzeć. Szczególnie osobom, które uwielbiają słodycze i jednym z ich ulubionych będzie krówka cukierek. Od słodyczy z pewnością można się uzależnić. Od krówek również. Bardzo często, jak zaczniemy jeść cukierki krówki, to trudno nam skończyć. Jednak są to idealne słodycze na przekąskę w ciągu dnia, ponieważ dostarczają mnóstwa energii. Cukierki tj. krówka cukierek produkowane są głównie z mleka, masła i cukru. Bardzo często można na rynku spotkać cukierki krówki smakowe. Czyli nieco zmodyfikowane wersje cukierków krówek. Pomiędzy nimi znajdziemy:
– krówki sezamowe,
– krówki cukierki bakaliowe,
– krówki orzechowe,
– krówki kakaowe,
– cukierki krówki chałowe itd.

Hit – cukierki krówki

Cukierki krówki są znane na całym świecie. A my nie wyobrażamy sobie regionów bez pysznych mlecznych cukierków krówek, z których słyną niektóre polskie miasta. Można w nich odnaleźć świeże, bardzo często jeszcze ręcznie robione lub według unikatowej receptury krówki, będące przysmakiem regionalnym. Takie krówki cukierki kupowane są w ozdobnych pudełeczkach, zwykle przez turystów, odwiedzających konkretne, ciekawe miejsca turystyczne.

Przysmaki regionalne a krówki

Mamy obwarzanki, koguciki, precelki i cukierki krówki w zasobach regionalnych, którymi dzielą się na każdym rogu, szczególnie w okresie wypoczynkowym, mieszkańcy turystycznych miasteczek polskich. Krówki są przysmakiem, który choć można rzadziej spotkać, to bez trudu odnajdziemy go chociażby w Kazimierzu Dolnym. Urokliwość niewielkiego miasteczka i przepyszne krówkowe przysmaki oraz koguciki to hit regionalny, obok którego nie można nigdy przejść obojętnie. Krówki cukierki to pyszna przekąska, którą bez trudu można zabrać na wycieczkę, nawet w cieplejsze dni. To pomocnik w sytuacjach kryzysowych, kiedy chcemy uzupełnić cukier, dostarczyć sobie poweru.