Skip to content Skip to footer

Transport do Włoch

Transport jest dziś kluczową gałęzią przemysłu, która rozwija się w dynamicznym tempie. Co prawda ostatni rok nie był łaskawy dla tej branży, to jednak usługi transportowe i tak świetnie radzą sobie w tych pandemicznych realiach. Współcześnie trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie gospodarki bez transportu samochodowego. Przemieszczanie się po drogach krajów europejskich, takich jak np. Włochy niczym nie różni się od poruszania po drogach krajowych. Tak samo jak w Polsce, kierowcy muszą liczyć się z tym, że mogą zostać skontrowani przez policję. Ważne, żeby wiedzieli jak się wtedy zachować.

Kiedy może dojść do zatrzymania ciężarówki we Włoszech?

Włoska ustawa przewiduje sankcje, które powodują zatrzymanie ciężarówki we włoszech. W zasadzie istnieją dwie możliwości: pierwsza wynika bezpośrednio z włoskiej ustawy, natomiast druga dotyczy braku możliwości wyegzekwowania bezpośredniej kary za naruszenie przepisów. Może to mieć miejsce, np. gdy kierowca nie może zapłacić mandatu od razu. W takiej sytuacji następuje zatrzymanie pojazdu. Konsekwencją jest uiszczenie opłaty za holowanie na policyjny parking. Należy pamiętać, że włoska policja działa w ten sposób, nawet jeśli ciężarówka jest sprawna. Oprócz tego konieczne jest opłacie kosztów przechowania pojazdu na wspomnianym parkingu. Warto również pamiętać o tym, że ładunek nie podlega zatrzymaniu, więc można spokojnie go przeładować na inny samochód.

Prawo transportowe we Włoszech kancelaria

Kiedy policja we Włoszech zatrzyma ciężarówkę, konieczna może okazać się pomoc prawnika. Jak można odzyskać zatrzymaną ciężarówkę? Prawo transportowe we Włoszech jest inne niż to, obowiązujące w Polsce, zgonie z zasadą, co kraj, to obyczaj. Na szczęście kierowca, któremu zatrzymano pojazd może zwrócić się o pomoc do polskiej kancelarii prawniczej, działającej na terenie Italii. Nie warto działać na własną rękę i zdecydowanie lepiej i rozsądniej jest udać się po pomoc do specjalistów. Oczywiście, poruszając się po zagranicznych drogach bezpieczniej jest przestrzegać przepisów i w ten sposób unikać mandatów, ale jak wiadomo, zdarzają się różne przypadki. Dlatego, jeśli już policja zatrzyma samochód, pomoc kancelarii będzie najlepszą opcją. Prawnicy sprawnie przeprowadzą kierowcę przez wszystkie procedury, a także udzielą pomocy przy odwołaniu.