Skip to content Skip to footer

Urodziny dla dzieci – okazja do wspaniałej zabawy

Chyba niemal każde dziecko z niecierpliwością oczekuje na dzień swoich urodzin. Doskonale wie, że otrzyma prezenty od rodziny oraz przyjaciół. Bardzo często dzień urodzin wiąże się z wyprawianiem wspaniałego przyjęcia dla rodziny oraz kolegów i koleżanek z przedszkola albo szkoły.

Urodziny tematyczne

Coraz częściej rodzice nie poprzestają na zwykłej imprezie czyli na podaniu jedzenia i picia oraz zaproponowaniu zwyczajnych zabaw. Coraz częściej można spotkać się z czymś takim jak urodziny tematyczne. Chodzi oczywiście o wyprawienie urodzin w duchu określonego klimatu.

Dla małych dziewczynek idealne będą urodziny dla małych księżniczek. Można zaproponować dzieciom specjalne stroje. Takie stroje bez problemu można dzisiaj wypożyczyć. Dla starszych dzieci można zaproponować urodziny w stylu Harrego Pottera z różnymi grami, zagadkami, quizem ze znajomości książek. Chłopcy idealnie odnajdą się w świecie urodzin dla małych policjantów czy strażaków.

Słodkości, oj, słodkości

Trudno wyobrazić sobie urodziny bez tortu. Na torcie zwykle znajdują się świeczki, które wskazują wiek solenizanta. Dzisiaj coraz więcej rodziców stara się aby słodkości były nie tylko pyszne ale i zdrowe. Warto jednak zastanowić się czy naprawdę stanie się coś złego jeżeli raz na jakiś czas dzieci zjedzą coś co niekoniecznie jest zdrowe i ma niewiele wartości odżywczych? Raczej nie.

Na pewno jednak przed podaniem tortu i innych dań warto upewnić się czy żaden z gości nie ma różnych nietolerancji i alergii pokarmowych. Dzisiaj wielu rodziców nie życzy sobie także, aby dzieci otrzymywały słodycze. Trzeba to uszanować. Nie ma innego wyjścia. Każdy rodzic ma prawo do wychowywania swoich dzieci tak jak chce.

Urodziny dla dzieci to cudowne chwile

Organizowanie urodzin dla dzieci oczywiście nie jest obowiązkowe. Każdy rodzic ma prawo odmówić. Warto jednak rozważyć wszystkie za i przeciw. Dzieci w przedszkolu i szkole z reguły na długo pamiętają takie urodziny i atrakcje jakie się z tym wiążą. Jest to dla nich niesamowite przeżycie.

Między innymi dlatego warto wyprawić urodziny dla dzieci i zaangażować się w to przedsięwzięcie na 100%. Będzie to okazja do wspaniałej zabawy dla solenizanta i jego gości oraz impreza, którą będzie się wspominać na długo i która zapisze się w sercach maluchów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju