Skip to content Skip to footer

Urodziny dla dzieci – to warto wiedzieć

Osoby, które wcześniej nie organizowały dziecięcych urodzin, często nie zdają sobie sprawy jak wyjątkowe przedsięwzięcie jest przed nimi. Taka impreza wymaga bowiem dość sporo czasu, przygotowania i masę atrakcji, by maluchy czuły się naprawdę wyjątkowo. Jak więc zorganizować idealne przyjęcie swojemu dziecku? Na co zwrócić uwagę?

Gdzie najlepiej zorganizować urodziny dla dzieci?

Impreza urodzinowa dla małych dzieci może odbyć się zarówno w domu, jak i w wynajętym lokalu. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się wynajmowanie sal zabaw, na których dzieci mają od razu w pakiecie masę atrakcji. Takie sale można często spotkać w centrach handlowych, gdzie główną atrakcją jest zabawa w basenach z kulkami. Takie urodziny dla dzieci na pewno będą niezapomniane.

Dobrym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia w domu, gdzie dziecko czuje się swobodnie, gdzie są w zasięgu jego ręki różne zabawki i gdzie rodzice mogą na spokojnie zadbać o każdy szczegół imprezy. Trzeba jednak liczyć się z dużymi przygotowaniami oraz z ogromnym bałaganem po zakończeniu tego dziecięcego przyjęcia.

Atrakcje

To niezwykle ważny element każdej imprezy. Dzieci przedszkolne szybko się nudzą, dlatego też rodzice organizujący urodziny dla nich, powinni zadbać o to, by co jakiś czas na takiej imprezie pojawiały się nowe, ciekawe i różnorodne atrakcje, by dzieci w rożnym wieku chętnie brały w nich udział.

Pomysłów jest co niemiara. Niektórzy wynajmują magików, inni korzystają z pomocy profesjonalnych i doświadczonych animatorek zabaw, a jeszcze inni samodzielnie tworzą w swoim domu kąciki zabaw, w których to można rysować, piec ciasteczka, robić lody, bawić się jadalnym piaskiem, oglądać bajki itp.

Tort

Absolutnie nie wolno rodzicom zapomnieć o kolorowym, smacznym torcie urodzinowym. Nie od dziś wiadomo, iż dzieci uwielbiają słodycze a tort jest zwieńczeniem każdej imprezy urodzinowej. Jeżeli dziecko interesuje się konkretnymi rzeczami np.: uwielbia samochody, motory lub konkretnych bohaterów z bajek, warto na torcie stworzyć taki właśnie rysunek.

Oprócz tortu nie wolno zapomnieć o innych słodkościach oraz o przekąskach. Dzieci na tego typu imprezach chętnie jedzą słone przekąski, dlatego też warto zadbać, by żadne z nich podczas imprezy nie było głodne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.