Skip to content Skip to footer

Wibroizolacja

Niektóre urządzenia w czasie swojej pracy wpadają w drgania o dużych częstotliwościach. Powoduje to duże zagrożenie dla okolicznych murów i ogólnie zabudowań. Konkretnie pojawia się ryzyko wystąpienia na ścianach pęknięć. Z tego też wzgledu należy jakoś urzadzenia te zabezpieczać, aby nie dokonywały one tego typu szkód.

Jednym ze sposobów zabezpieczania może być specjalne wibroizolatory lub odbojniki. Urzadzenia, które się za ich pomocą będzie izolować, nie tylko nie będą aż tak mocno przekazywać swoich wibracji wzdłóż podłóg i ścian, ale też nie będą aż tak bardzo hałasowały.

W zasadzie hałas jest po prostu elementem towarzyszącym przekazywaniu wibracji, ale nie da się zaprzeczyć faktowi, że jest to zjawisko nieprzyjemne dla osób przebywających ciągle w pobliżu maszyny, której praca ma taki efekt uboczny. Zmniejszenie liczby decybeli, jakie towarzyszą jej działaniu na pewno będzie odebrane pozytywnie i okaże się zjawiskiem jak najbardziej pożądanym.

Rzecz jasna to tylko jedna z wielu metod zabezpieczania maszyn, a optymalnym rozwiązaniem byłoby gdyby po prostu nie wpadały one w aż tak duże drgania, że aż powodują opisywany problem. ale nie zawsze jest to możliwe, a czasami jest problem wynika z braku dostępu do sprzetu nowszej generacji i wyższej jakości.