Skip to content Skip to footer

Wybieramy oświetlenie do domu

Chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, to oświetlenie pełni bardzo ważną wolę we wnętrzach. Za jego pomocą można kreować przestrzeń, odpowiednio dobrane wydobywa z wnętrza to, co najlepsze, pozytywnie wpływa na nasz nastrój, może zwiększyć komfort pracy. Jakie lampy do domu kupić?

Lampy sufitowe

Oświetlenie ogóle powinno być zlokalizowane w centralnej części pomieszczenia, jeżeli pokój jest duży warto zdecydować się na zamontowanie dwóch żyrandoli. Oświetlenie to spora inwestycja, tym bardziej, że do każdej lampy trzeba kupić jeszcze żarówki. Tanie lampy sufitowe można obecnie znaleźć w sklepach internetowych i na aukcjach, decydując się na zakupy w sieci można nieco zaoszczędzić. Tanie żyrandole można znaleźć także na portalach ogłoszeniowych, również tam warto zajrzeć, gdyż niekiedy można trafić na prawdziwe perełki z drugiej ręki. Oczywiście lama sufitowa musi pasować stylowo do aranżacji wnętrza. Tanie lampy wcale nie muszą wyglądać tandetnie, obecnie wybór jest tak duży, że bez większych problemów można dopasować żyrandole do swoich potrzeb oraz upodobań. Ewentualnie można zdecydować się na wykonanie żyrandola samodzielnie, niekiedy wystarczy po prostu przemalować go na inny kolor.

Lampy dekoracyjne

Tanie żyrandole sufitowe nie mogą być jedynym źródłem światła, warto umieścić w poszczególnych pokojach dodatkowe oświetlenie na przykład lampy podłogowe, które doskonale sprawdzą się w salonie, pokoju dziecięcym oraz w sypialni. Obecnie na rynku dostępne są bardzo oryginalne, designerskie modele, które stanowią doskonałą ozdobę pomieszczenia.

Lampy punktowe

Oświetlenie miejscowe służy do doświetlania poszczególnych stref w mieszkaniu. Tam, gdzie tanie lampy sufitowe to za mało przydadzą się halogeny, liniowe LED-y, czy oświetlenie podszafkowe. Ważne jest to, aby oświetlenie zapewniało maksymalny komfort podczas użytkowania mieszkania po zmroku.

Wybór oświetlenia do domu nie jest takim łatwym zadaniem, jak może się wydawać. Pamiętajmy, że barwa i natężenia światła sztucznego, powinny być jak najbardziej zbliżone do światła dziennego, naturalnego. Obecnie wybór tanich lamp do domu jest duży, najlepiej wybierać takie, które nie tylko będą funkcjonalne, ale co istotne będą ozdobą domu czy mieszkania. Odpowiedni rodzaj lamp oraz ich rozmieszczenie, zapewnia komfort, wygodę, umożliwia pracę po zmroku, daje również więcej możliwości aranżacyjnych, potrafi wydobyć z wnętrza zakamarki, które normalnie nie byłyby widoczne.