Skip to content Skip to footer

Jak wybrać dentystę w Nowej Hucie?

Nowa Huta to dzielnica Krakowa, coraz prężniej się obecnie rozwijająca i przyciągająca coraz więcej pracowników oraz mieszkańców. W związku z tym zaczynają się tu także pojawiać coraz liczniejsze gabinety stomatologiczne, a których usług chętnie byśmy skorzystali z uwagi na bliskość pracy czy miejsca zamieszkania. Jak jednak wybrać dobrego dentystę Nowa Huta?

Doświadczenie i oferta

Przede wszystkim warto spojrzeć na wykształcenie danego dentysty oraz na to, jakie kursy i szkolenia wykonuje dodatkowo. W kwestii doświadczenia niektórzy uważają, że lepszy będzie starszy dentysta Nowa Huta, ponieważ więcej przypadków widział, inni zaś powiedzą, że młody stomatolog Nowa Huta z kolei ma więcej zapału, bardziej się stara i większą wiedzę o nowych metodach. Tak naprawdę w obydwu tych stwierdzeniach jest ziarno prawdy – dlatego lepiej nie kierować się de facto wiekiem naszego stomatologa, a właśnie jego fachowością, podejściem, wiedzą, szkoleniami…

Druga rzecz, na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę, to oferta, jaką ma dany stomatolog Kraków Nowa Huta. Warto bowiem czasem zastanowić się nad gabinetem, w którym znajdziemy coś więcej niż zwyczajne leczenie zębów i profilaktykę próchnicy. Część dentystów Nowa Huta specjalizuje się bowiem także chociażby w stomatologii estetycznej, leczeniu kanałowym czy też w ortodoncji.

Sprzęt oraz stosunek do pacjenta

Kolejna rzecz, o której powinien pamiętać każdy dentysta Nowa Huta, to konieczność zaopatrzenia się w nowy sprzęt i no właśnie – co jakiś czas, wraz z poszerzaniem i uaktualnianiem oferty, dostosowanie do tego swojego sprzętu. Tu niestety czasem któryś stomatolog Kraków Nowa Huta robi błąd i uważając, że pacjent i tak nie rozpozna sprzętu, nie inwestuje w niego, a tylko podwyższa ceny. To oczywiście nie jest polecane działanie. Dlatego też warto jako pacjenci poczytać trochę o tym, co ma do zaoferowania nam stomatologia XXI wieku, warto wybrać się na przegląd do kilku stomatologów, zobaczyć, jakie rozwiązania np. odnośnie wybielenia zębów oni zaproponują i wybrać osobę, do której mamy największe zaufanie.

Na koniec warto jeszcze podkreślić, że lepiej jest wybrać gabinety, w których generalnie czujemy się dobrze, a stomatolog Nowa Huta odnosi się do nas uprzejmie, proponuje nam różne sposoby zmniejszenia bólu, daje możliwość wyboru, rezerwuje dla nas wystarczająco czasu. Oczywiście ważniejszy od uścisku ręki jest profesjonalizm lekarza, niemniej jednak też czasem nie warto psuć sobie nerwów w długich kolejkach i znosić nieuprzejme traktowanie.