Skip to content Skip to footer

Wykonanie termomodernizacji za pomocą dostępnych materiałów

Ochrona budynku przed stratami ciepła pozwala na uzyskanie dużych oszczędności w kosztach ogrzewania. Pamiętać należy, aby wybierać odpowiednie materiały i akcesoria. Dzięki temu nowa fasada budynku była trwała i dekoracyjna.

Wybór materiału stanowiącego izolację ścian

Obecnie na rynku mamy dostępne dwa typu produktów. Są to wełna mineralna i styropian fasadowy. Z racji małej popularności inwestycji realizowanych przy pomocy wełny można bardziej szczegółowo opisać płyty styropianowe. Styropian przeznaczony na fasady jest twardy, aby mógł być podbudową pod przyszłe tynki dekoracyjne. Duży wybór grubości płyt pozwala na wykonywanie dowolnych prac budowlanych. W te sposób można tworzyć również detale przestrzenne na elewacji jak gzymsy. Coraz większą popularnością ze względu na swoje właściwości cieszy się grafitowy styropian izolbet cena, którego jest wyższa, ale można uzyskać większe oszczędności. Warto sprawdzić, jakie materiały są dostępne oraz zapoznać się z ofertą dostawców z dokumentów, takich jak izolbet cennik.

Mocowanie płyt styropianowych do elewacji

Najważniejszą czynnością przy ocieplaniu jest mocowanie płyt. Dobrze jest użyć rozwiązań systemowych zapewniających kompleksowe rozwiązania. Dobrym przykładem jest oferta, firmy izolbet cena tam będzie obejmowała, zarówno styropian, jak i kleje oraz tynki dekoracyjne. Daje to gwarancję tej samej jakości i powtarzalność kolorów. Dodatkowym atutem jest tempo prac związane z dostawą gotowych mieszanek klejów i zapraw murarskich. Izolbet oferuje kleje przeznaczone do konkretnych plac na każdym etapie budowy. W tym wypadku inna masa służy do klejenia płyt styropianowych, a inna do wykonywania warstwy zbrojonej. Ciekawym rozwiązaniem są uniwersalne kleje izolbet cena, których jest atrakcyjna, ponieważ ułatwiają pracę.

Przygotowanie tynków dekoracyjnych

Po wtopieniu siatki z włókna szklanego w masę klejową izolbet można przystąpić do wyboru i aplikacji tynków dekoracyjnych. Dostępny jest katalog izolbet cennik, który jest w nim zawarty, ułatwi wstępną kalkulację wartości materiałów. Pozwoli to na porównanie różnych rodzajów tynków i wybór jednego z nowoczesnych produktów chroniących elewacje przed czynnikami zewnętrznymi oraz nasłonecznieniem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://icmarket.pl/pl/izolbet.html