Skip to content Skip to footer

Wynajem busa – jak zadbać o swoje interesy?

Nie zawsze samochód osobowy spełnia nasze oczekiwania. Wakacje z przyjaciółmi, konieczność dowiezienia pracowników do miejsca pracy wymagają specjalnego przygotowania. Kiedy warto wynająć bus i na co należy zwrócić uwagę?

Jak zadbać o wygodę?

Bus to pojazd, który zgodnie z przepisami Ruchu drogowego może mieć maksymalnie 9 miejsc. Nie znaczy to, że zawsze tak jest. Wynajem busów w Katowicach zapewni również samochody, które mają 5 lub 7 miejsc i większą przestrzeń przeznaczoną na bagaże. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, gdy wyjeżdża mniejsza ilość osób, ale na dłuższy czas. Ilość bagaży na pewno będzie imponująca.

Wybierając busa warto również zwrócić uwagę na wszelkie udogodnienia. Wynajem busów w Katowicach oferuje samochody, które wyposażone są w klimatyzację, przyciemniane szyby, podłokietniki, radio z wejściem na USB, fotelik dla dziecka czy dodatkową klimatyzację, która uprzyjemnia jazdę na tylnych fotelach.

Decydując się na dłuższą podróż warto zadbać, by samochód był komfortowy. Nie można zapomnieć o nawigacji GPS. W trakcie zagranicznych wojaży korzystanie z nawigacji telefonicznej może okazać się bardzo kosztowne.

Co trzeba sprawdzić przed podpisaniem umowy?

Wynajem busa wiąże się z kilkoma zagadnieniami, nad którymi trzeba wcześniej się zastanowić. Ważne jest podjęcie decyzji, czy potrzebny jest bus z kierowcą czy będziemy prowadzić samochód samodzielnie?

Kolejnym elementem jest uzyskanie informacji o limitach kilometrów. Wyjazd długoterminowy obarczony limitem kilometrów może okazać się bardzo kosztowny. Przekroczenie ustalonej ilości kilometrów wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Wybierając busa należy dokładnie zbadać jego stan techniczny. Należy zbadać ciśnienie w oponach, wspomaganie nagłego hamowania, systemy ABS oraz EVB. Osoby wybierające się w podróż z dzieckiem powinny również upewnić się, że samochód jest wyposażony w sprawny system isofix.

Wynajmując bus w Katowicach można być pewnym, że podróż będzie przyjemna i bezproblemowa, a wakacje na pewno będą udane.