Skip to content Skip to footer

Zalety folii bąbelkowej

Ciężko znaleźć osobę, która nie zetknęła się z folią bąbelkową. Mimo tego, że jest prosta oraz niepozorna, to folia pęcherzykowa na dobre zagościła w codziennym życiu. Okazuje się, że mało kto zdaje sobie sprawę z tego, czym ona się wyróżnia oraz jak szerokie ma zastosowanie. Z tego powodu warto dowiedzieć się, czym charakteryzuję się folia bąbelkowa.

Skąd pochodzi folia pęcherzykowa?

Folia bąbelkowa została opracowana w Stanach Zjednoczonych. Warto zaznaczyć, że jej początki sięgają połowy XX wieku, a dokładniej 1957 r. Pierwsze projekty folii bąbelkowej dotyczyły specjalnej trójwymiarowej wypukłej tapety – jej produkcja nigdy nie została zrealizowana do końca. Jednakże na podstawie pierwotnego konceptu folii pęcherzykowej, Alfred Fielding oraz Marc Chavannes opracowali folię bąbelkową. Produkt dwóch inżynierów stał się bardzo szybko popularny, bowiem Folia pęcherzykowa stała się swoistym fenomenem. W obecnych czasach mało kto wyobraża sobie życie bez tego produktu. Należy podkreślić, że na początku jej zastosowanie było tylko praktycznie, jednakże wraz z upływem czasu coraz więcej ludzi zaczęło wykorzystywać folię pęcherzykową jako element rekreacyjny służący przede wszystkim rozrywce.

Z czego wykonana jest folia bąbelkowa oraz czym się wyróżnia?

Folia pęcherzykowa została wyprodukowana ze sprężystego, a także przezroczystego plastikowego materiału. W jej skład wchodzą małe, wypełnione powietrzem pęcherzyki powietrza, które zostały rozmieszczone na całej powierzchni folii w regularnych odstępach. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że to dzięki tym odstępom folia pęcherzykowa zawdzięcza swoją nazwę. Pomimo faktu, że w języku polskim dominują dwa wymienione już wyżej określenia, to w kulturze anglosaskiej folia bąbelkowa ma o wiele więcej używanych w sposób regularny nazw. Mowa tutaj przede wszystkim o nazwie bubble pack, bubble paper bądź bubble wrapping – są to tylko niektóre z nazw. Trzeba też zaznaczyć, że cechą wyróżniającą dla folii pęcherzykowej jest jej struktura. Określa ona zastosowania, a także definiuje nazwę. W obecnym czasie rynek oferuje bardzo dużo wariantów folii pęcherzykowej. Najczęściej stosowana jest folia standardowa przezroczysta, jednakże można także kupować modele w innych kolorach.