Skip to content Skip to footer

Zastosowanie skrzynek plastikowych

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się skrzynki plastikowe, które są wykorzystywane głównie jako skrzynki na owoce.

Z czego są wyprodukowane skrzynki na owoce?

Wykonane są z polietylenu, czyli tworzywa sztucznego, które cechuje się bardzo dużą wytrzymałością. Trzeba jednak pamiętać, że powinny spełniać wygórowane standardy higieniczne. Jednocześnie muszą być wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Dawniej wykorzystywano głównie skrzynki drewniane, ale są one znacznie cięższe w konserwacji, dlatego powoli zaczęto przechodzić na tworzywo sztuczne. Największe zalety plastikowych skrzynek to ich stabilność oraz wytrzymałość. Zapewniają pełną ochronę wszystkim produktom w czasie magazynowania oraz transportu. Po wyjęciu towaru Skrzynki plastikowe zajmują bardzo mało miejsca, dlatego są komfortowe w użyciu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że są dostępne w różnych rozmiarach, dlatego każdy może dobrać coś idealnie do swoich preferencji. Skrzynki plastikowe są też mniej podatne na wilgoć, dlatego można z nich korzystać przez naprawdę długi czas. Charakteryzują się gładką powierzchnią, dlatego czyszczenie nie powinno sprawić absolutnie żadnych problemów. Inwestycja w pojemniki na owoce jest bardzo dobrym pomysłem.

Zalety skrzynek

Trzeba jednak pamiętać, żeby były dobrze wykonane z materiałów wysokiej jakości. Lepiej zapłacić trochę więcej, ale mieć pewność, że skrzynka jest solidna, niż płacić grosze za coś, co i tak za chwilę trzeba będzie wymienić. Skrzynki wykonane z plastiku są też bardziej higieniczne i gromadzi się na nich mniej bakterii. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że plastikowe skrzynki są wbrew pozorom przyjazne dla środowiska. Przede wszystkim nadają się do recyklingu oraz ponownego użycia, a do tego nie trzeba wycinać lasów, żeby je produkować. Mogą być także przechowywane na zewnątrz, ponieważ nie wchodzą w reakcje z żadnymi kwasami. Transport oraz magazynowanie znacznie ułatwi możliwość łączenia ze sobą skrzynek plastikowych. Dzięki temu zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Warte uwagi są również pojemniki składane, które po wyjęciu towaru praktycznie zajmują żadnej przestrzeni. Wizualnie oczywiście prezentują się lepiej skrzynki drewniane, ale niestety są one zdecydowanie droższe. Są one również podatne na wilgoć.