Skip to content Skip to footer

Zimowe półkolonie

Połowa grudnia to czas w którym zarówno młodsi jak i nieco starsi uczniowie powoli przygotowują swoje myśli jak i nastroje do przerwy świątecznej, a także do ferii zimowych.
Niestety w wielu przypadkach rodzice swoich pociech nie są w stanie wziąć urlopu by spędzić ten czas ze swoimi dziećmi. Doskonałą szansą na wypoczynek dla pociech są półkolonie, które pozwalają na ciekawy wypoczynek.

Do kogo są skierowane półkolonie? Czy warto się ich obawiać?

Dla rodziców półkolonie nie kojarzą się zbyt dobrze, co jest spowodowane mediami i różnymi aferami, które bywają nagłośnione przez media. Ale czy jest warto się tym martwić?Większość przypadków, które są nagłośnione przez media stanowią niewielki odsetek przypadków, które nie powinny się nigdy wydarzyć i przez to są niezwykle piętnowane.Wróćmy jednak do samej idei, jaką są półkolonie. Postarajmy się wyobrazić miejsce w które chcieliśmy pojechać od zawsze, jednakże z różnych względów nigdy nam się to nie udawało.

Dzieci mogą mieć podobne marzenia, które nie zawsze możemy spełnić. W tych nierealnych początkowo marzeniach może pojawić się ktoś, kto wyciągnie pomocną dłoń i pozwoli spełnić początkowo nierealne marzenie. Taką pomocną dłoń mogą wyciągnąć organizatorzy półkolonii, których oferta pozwala na wybór wyjątkowego miejsca i niezwykłego programu, które będzie zgodne z marzeniami dziecka i oczekiwaniami rodziców.

Czego powinniśmy wymagać od organizatorów półkolonii? Za co dzieci je kochają?

Niektóre osoby traktują półkolonie jako sposób dzięki któremu można odpocząć i zapomnieć o tym iż dzieci mają wolne. Nie należy sądzić iż całą opiekę na półkoloniach przejmą wychowawcy i opiekunowie, gdyż niektóre decyzje będą w ostateczności należeć do rodziców bądź opiekunów prawnych dziecka.

Od opiekunów kolonii nalezy przede wszystkim wymagać profesjonalizmu i indywidualnego podejścia do dziecka. Dobrze jest jeżeli mamy zaufanie do danego organizatora, w którym nasze dzieci bądź dzieci znajomych już brały udział, dzięki czemu można uniknąć niepotrzebnego rozczarowania.Co jest najważniejsze w półkoloniach? Moim zdaniem jest to dobra zabawa, szczególnie dla dzieci, dzięki czemu chociaż na chwilę mogą zapomnieć o szkolnej rzeczywistości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju