Skip to content Skip to footer

Dyskografia Łez – podróż przez dwie dekady muzyki

Łzy to zespół, który z pewnością nie wymaga przedstawiania polskim miłośnikom muzyki. Od momentu swojego powstania w 1996 roku, grupa ta zdobyła serca fanów swoim unikalnym stylem i emocjonalnymi tekstami. Ale czy znamy naprawdę dobrze ich muzyczną twórczość? Czas na głębsze zanurzenie się w dyskografię Łez.

Początki zespołu i pierwsze albumy

Łzy powstały w 1996 roku w Pszowicach, a założyli je Adam Konkol, Jakub Rutnicki i Paweł Kujawa. Wkrótce dołączyli do nich Agnieszka Włodarczyk i Tomasz Lubert i to właśnie w tym składzie zespół nagrał swój pierwszy album pt. „Łzy”. Album ten, wydany w 1998 roku, zapoczątkował drogę zespołu ku muzycznemu sukcesowi.

W 2000 roku ukazał się drugi album zespołu, „W związku z tym”. Album ten przyniósł zespołowi pierwsze duże sukcesy, a piosenki takie jak „Oczy szeroko zamknięte” czy „Narcyz” stały się prawdziwymi hitami.

Przełomowy okres w twórczości zespołu

Rok 2001 przyniósł kolejny album – „Słońce jest ogniem”, który zawierał takie przeboje jak „Nie czekaj na jutro” czy „Słońce jest ogniem”. Ten album przyniósł zespołowi jeszcze większą popularność, a Łzy zaczęły być uznawane za jeden z najważniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej.

W 2003 roku ukazał się album „Jesteś jaki jesteś”. Ten album, zawierający przeboje „Jesteś jaki jesteś” i „Agnieszka już dawno”, utwierdził pozycję zespołu na polskim rynku muzycznym.

Zmiany w składzie i nowe brzmienie

W 2005 roku zespół doświadczył pierwszych poważnych zmian w składzie – odeszła Agnieszka Włodarczyk, a jej miejsce zajęła Anna Wyszkoni. W tym samym roku ukazał się album „Koniec snów”. Nowa wokalistka wprowadziła do zespołu nieco inną energię, co zaowocowało przebojami jak „Czy to już jest koniec” czy „Niewiele ci mogę dać”.

Kolejne lata przyniosły nowe albumy – „Zbieg okoliczności” (2007), „Z miłości” (2009), „The best of” (2011), „Ananke” (2013) i „Miłość miłość” (2015). Każdy z nich pokazywał ewolucję zespołu, który nie boi się eksperymentować z różnymi gatunkami muzycznymi.

Łzy dzisiaj

W 2017 roku zespół świętował swoje 20-lecie, wydając album „XX – Dwa Dekady Łez”. Album ten to zbiór największych hitów zespołu, a także kilka nowych utworów, które pokazały, że Łzy nadal są w formie i tworzą muzykę, która porusza serca fanów.

Dyskografia Łez to prawdziwa podróż przez różne gatunki muzyczne, emocje i style. To dowód na to, że zespół nie boi się eksperymentować i ciągle poszukuje nowych wyzwań. I choć skład zespołu ulegał zmianom, to jego duch i unikalne brzmienie pozostały niezmienione. I właśnie za to kochają ich fani.

Poczytaj również o dyskografia zespołu ŁZY właśnie tutaj.