W dzisiejszej dobie wysyłanie różnego rodzaju paczek i przesyłek jest bardzo popularne. W przesyłkach wysyła się przeróżne towary. Przykładem paczek tanich są przesyłki paletowe. Z tej formy korzysta wielu właścicieli sklepów jak i różnego rodzaju producentów. Takie tanie przesyłki paletowe oferuje obecnie każda firma kurierska. Są one przesyłane do różnorodnych miejsc w kraju jak i za granicę.
Dlaczego przesyłka paletowa?
Tanie przesyłki paletowe, w bardzo szybkim czasie, stały się odpowiednią formą wysyłkową dla firm i przedsiębiorstw, które wysyłają wiele towaru w jedno miejsce. Zamiast pakować kilka paczek i za każdą z nich płacić z osobna, można wszystko ułożyć na palecie i stworzyć jedną przesyłkę, która będzie tańsza. Taki rodzaj transportu towarów lub rzeczy sprawia, że przesyłki są dobrze zabezpieczone. Dzisiaj ogromną popularnością ta forma, cieszy się również wśród osób prywatnych, które przeprowadzają się lub chcą wyposażyć swój dom albo mieszkanie.
Czym jest przesyłka paletowa?
Tanie przesyłki paletowe to nic innego jak dany towar, rozłożony na palecie. Najczęściej używana jest do tego najbardziej popularna paleta EURO. Jest to paleta o standardowych wymiarach 120 cm x 80 cm.Jednak do tego typu przesyłek wykorzystywane są też i inne palety. W celu zaoszczędzenia na wadze coraz częściej wykorzystywane są lekkie palety plastikowe. Waga załadowanej palety, w zależności, od firmy kurierskiej, może wynieść od 1000 kg do 1500 kg. Wysokość, natomiast, nie może przekroczyć 2 metrów.
Co może być na paletach?
Tego typu przesyłki uniosą wszystko i najczęściej, w ten sposób, przesyłane są różnego rodzaju towary. Bardzo wielu przedsiębiorców korzysta z tego sposobu, wysyłania swoich towarów do hurtowni, do sklepów, czy też bezpośrednio do docelowego klienta. Zrozumiałe jednak jest, że nie można w ten sposób przesyłać żywych zwierząt, przedmiotów zakazanych, niebezpiecznych i takich, które mogą się zniszczyć w czasie transportu.
Jak przygotować przesyłkę paletową?
Przygotowanie przesyłki paletowej należy do obowiązków nadawcy. To w jego gestii leży ułożenie towarów na palecie, a następnie ich dobre i właściwe zabezpieczenie. To nadawca musi przypilnować, by przesyłka miała odpowiednie gabaryty a jej waga nie przekraczała zalecanego limitu. W przeciwnym razie paczka albo zastanie cofnięta, albo trzeba będzie zrobić dopłatę.