Lipoliza z praktycznego punktu widzenia jest procesem chemicznym, który prowadzi bezpośrednio do rozpadu trójglicerydów. Dzięki zabiegowi można pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej w miejscach, w których jest ona najbardziej uporczywa. Niestety nie wszystkie części ciała można szybko poprawić za pomocą diety i systematycznych ćwiczeń.
Jakie są rodzaje lipolizy?
Medycyna estetyczna rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego też można wyróżnić wiele rodzajów lipolizy. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się lipoliza laserowa, która jest najnowocześniejszą metodą. Dzięki laserowi można nie tylko rozpuścić nadmiar tłuszczu, ale również pobudzić produkcję włókien kolagenowych, które błyskawicznie ujędrniają tkankę.
W profesjonalnych salonach kosmetycznych wykonywane są także zabiegi lipolizy ultradźwiękowej. Mowa tutaj oczywiście o popularnej lipolizie kawitacyjnej, w której komórki tłuszczowe rozbijane są za pomocą specjalnej głowicy, która emituje ultradźwięki.
Tradycyjna lipoliza iniekcyjna opiera się oczywiście na wstrzykiwaniu substancji odpowiedzialnych za rozpuszczanie tkanki tłuszczowej. Metoda ta doskonale sprawdzi się przede wszystkim na niewielkich obszarach. Jest to doskonały wybór dla osób, które chcą wykonać na przykład lipolizę podbródki. Nowością w branży medycyny estetycznej jest kriolipoliza, przy której tłuszcz rozpuszczany jest za sprawą zimnej głowicy.
Jakie są wskazania i efekty?
Lipoliza iniekcyjna doskonale sprawdzi się przy uporczywej tkance tłuszczowej, która zgromadzona jest w jednym miejscu. Opisywane zabiegi wykorzystywane są także w ginekomastii i usuwaniu tłuszczaków. Warto wspomnieć jednak o tym, że zabieg jest zalecany wyłącznie u osób z niewielką nadwagą albo pacjentów o normalnej wadze. Przy osobach otyłych skuteczność znacząco spada.
Dzięki lipolizie iniekcyjnej można zmniejszyć obwody w wybranych partiach ciała. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów dzięki któremu można poprawić metabolizm komórek i wymodelować/wysmuklić sylwetkę. Lipoliza doskonale poprawia mikrokrążenie i umożliwia błyskawiczne zregenerowanie skóry. Pamiętać należy jednak o tym, że satysfakcjonujące efekty widoczne są wyłącznie po powtórzeniu kilku serii zabiegu.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermoklinika.