Skip to content Skip to footer

Adresówka dla psa – co to takiego jest?

W razie gdyby pupil się zgubił adresówka przekaże innym kluczowe informacje na temat jego właściciela. Można umieścić na niej swoje imię i nazwisko, adres albo po prostu numer telefonu. Adresówka grawerowana dla psa ułatwi kontakt z właścicielem zagubionego zwierzaka.

Alternatywa dla drogich czipów

Najlepszym zabezpieczeniem dla zwierzaków są nowoczesne czipy. Wszczepia się je na stałe, przypisując do nich różne dane na temat zwierzaka i jego właściciela, które automatycznie trafiają do specjalnych systemów obsługiwanych w całej Polsce, a nieraz i na świecie. Elektroniczny czip jest jednak sporym wydatkiem. Ma też inną wadę – zawarte w nim informacje nie mogą zostać odczytane przez „zwykłą” osobę, która np. natknie się na zagubionego psa w parku.

Można zresztą zarówno zdecydować się na wszczepienie czipa, jak i jednocześnie zastosować adresówkę grawerowaną dla psa. Podwójne zabezpieczenie zawsze będzie lepsze od tego pojedynczego.

Wiele opcji do wyboru

Same adresówki też będą się oczywiście od siebie różnić. Najczęściej przyjmują one postać grawerowanych małych zawieszek, które można doczepić do smyczy, szelek bądź bezpośrednio do obróżki, aby zwierzak cały czas miał coś takiego na sobie. Przeważnie tworzy się je z plastiku bądź aluminium, czyli tanich materiałów. Nieco lepsze jakościowo mogą okazać się adresówki skórzane. One są droższe, ale za to praktycznie niezniszczalne i zdecydowanie długowieczne.

Warto też od razu rozejrzeć się za adresówkami podświetlanymi, czyli tymi zawierającymi diody LED. Dzięki nim zwierzak będzie doskonale widoczny także po zmroku. A warto wiedzieć, że akurat do zaginięć psów przeważnie dochodzi właśnie w nocy.

Waga też ma znaczenie

Jednym z istotniejszych kryteriów wyboru, o którym na samym początku często w ogóle się nie myśli, jest natomiast waga adresówki. Nie może być ona zbyt ciężka. Nie może być czymś niekomfortowym dla psa. Musi mieć na tyle niską wagę, by zwierzak w ogóle jej nie czuł i dzięki temu nie próbował jej z siebie zrzucić czy jej przegryźć.

Adresówka grawerowana dla psa może być jak najbardziej wykonana na zamówienie w przypadku gdy np. zwierzak jest dość niewymiarowy i żadna gotowa adresówka ze sklepu po prostu mu nie pasuje.

Adresówka grawerowana dla psa dostępna jest w ofercieGrawernia.pl.