Skip to content Skip to footer

Czym się kierować w wyborze apartamentów inwestycyjnych?

Inwestycje w nieruchomości niezmienne od lat z bardzo wielu powodów wydają się być atrakcyjne. Z założenia taka inwestycja ma być długofalową, zwrócić się zaledwie po kilku latach, by potem przynosić regularne i według nadziei każdego inwestora satysfakcjonujące zyski. Bardzo często wielu inwestorów decyduje się na zakup apartamentów inwestycyjnych. To szczególnie popularny sposób inwestycji w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych.

Apartamenty inwestycyjne – dlaczego to korzystne Inwestycje w nieruchomości?

W przeważającej ilości przypadków, apartamenty na sprzedaż, które docelowo mają być przeznaczone na dalsze inwestycje wykończone są w standardzie ” pod klucz”. W praktyce oznacza to, że są już gotowe do wynajęcia i mogą na siebie zarabiać już chwilkę po dokonaniu zakupu. To bardzo duże ułatwienie dla inwestorów, którzy nie muszą tracić czasu i energii na nadzorowanie ekip zajmujących się wykończeniem obiektu. To ważne, bowiem bardzo często inwestorzy decydujący się na zakup apartamentów pod krótkoterminowy wynajem w miejscowościach turystycznych, nie mieszkają ani nie pracują w pobliżu świeżo zakupionej inwestycji. Nie przeszkadza to jednak w płynnym najmie. W tym celu na mocy stosownej umowy, inwestor wszystkie kwestie związane zarówno z wynajmem jak i przygotowaniem nieruchomości na przybycie nowych lokatorów leżą po stronie operatora.

Jak wybierać apartamenty inwestycyjne aby na tym zarobić?

Jak wiadomo żeby coś zarobić, trzeba najpierw zainwestować, czasem nawet dość znaczącą sumę. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że poza sezonem utrzymanie nieruchomości również generuje koszty, które nawet jeżeli lokal nie jest przez nikogo w danym momencie zajmowany trzeba i tak opłacać. Decydując się na zakup apartamentów inwestycyjnych należy brać pod uwagę wiele czynników, między innymi obłożenie i to zarówno w czasie sezonu, jak i po jego zakończeniu. Im jest ono większe tym z oczywistych względów inwestycja będzie bardziej opłacalna. W przypadku nieruchomości w miejscowościach turystycznych, bardzo duży wpływ na częstotliwość ich wynajmu na położenie. Im jest ono bardziej dla turystów atrakcyjne, tym większa ich ilość będzie zainteresowana krótkoterminowym najmem apartamentu.