Skip to content Skip to footer

Adresówki dla psów – rodzaje, personalizacja. Co wybrać?

Chcesz, aby Twój psiak łatwiej odnalazł się wtedy, gdy się zagubi? Nie zapominaj o zakupieniu adresówki! Co wybrać? Poznaj rodzaje adresówek dla psów i sposoby ich personalizacji, aby znaleźć najlepszy identyfikator dla swojego pupila.

Dobra adresówka dla psa – czyli jaka?

Adresówka dla zwierzęcia to rodzaj identyfikatora umieszczanego na obroży. Zawiera najczęściej podstawowe informacje jak imię pupila, numer telefonu właściciela, ale może także podawać inne dane, na przykład o stanie zdrowia lub o posiadanym chipie.

Dobre adresówki dla psów to takie, które są niewielkie, czytelnie prezentują dane, a także są trwałe, dzięki czemu mogą skutecznie spełnić swoją funkcję. Dodatkowym plusem jest brak emitowania odgłosów, na przykład przy obijaniu się o obrożę, ponieważ cicha adresówka będzie dla zwierzęcia bardziej komfortowa.

Rodzaje adresówek dla psów

Obecnie w sprzedaży można znaleźć różne adresówki dla psów. Jaki jej rodzaj wybrać dla psa?

Metalowe plakietki

To najpopularniejszy rodzaj identyfikatorów. Wykonane są z aluminium albo ze stali nierdzewnej i mogą mieć różne kształty, na przykład koła, zaokrąglonego prostokąta, serduszka, koniczynki, psa. Personalizacja odbywa się przez laserowe grawerowanie, więc napis jest bardzo czytelny i trwały.

Beczułki

To rodzaj małych adresówek w kształcie beczułek, które są odkręcane i w środku umieszcza się kartkę z danymi. Mogą być nieszczelne, dlatego warto od czasu do czasu sprawdzać, czy karteczka nie zawilgła.

Plastikowe adresówki

Są dostępne jako grawerowane plakietki lub jako breloczki z okienkiem, za którym umieszcza się karteczkę. Plakietki są trwalsze od breloczków, ponieważ karteczka może być poddana działaniu wilgoci i staje się nieczytelna.

Adresówki haftowane

Mają formę naszywek albo nakładek umieszczanych na obroży zwierzęcia. Ich atutem jest brak odgłosów, ale z czasem mogą się wycierać, więc są mniej trwałe od plakietek, beczułek.

Gdzie zamówić adresówkę dla psa?

Obecnie personalizowane adresówki dla psów i adresówki na karteczki można kupić w wielu miejscach. Gdzie są one dostępne?

Najłatwiej nabyć personalizowaną adresówkę przez internet, w sklepie, który wykonuje usługę grawerowania. Podczas składania zamówienia należy podać dane, jakie mają znaleźć się na plakietce lub naszywce.

Adresówki w formie beczułek i breloczków można z kolei kupować w sklepach zoologicznych – stacjonarnie i online.

Adresówki dla psów dostępne są w oferciegrawernia.pl.