Skip to content Skip to footer

Jak samodzielnie wykonać paznokcie żelowe?

Jeszcze kilka lat temu, gdy kobiecie zamarzyły się paznokcie żelowe, mogła je ona wykonać wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Zwiększona dostępność produktów kosmetycznych i ich zmniejszające się ceny sprawiły jednak, że dziś taki manicure można wykonać w domowych warunkach. A jak to zrobić?

Przygotowanie paznokci do zabiegu

Przed zastosowaniem samego żelu do paznokci należy dobrze przygotować samą płytkę. Trzeba obciąć ją na krótko, aby żele lepiej się na niej trzymały.

Następnym krokiem będzie wymoczenie dłoni w ciepłej wodzie z niewielką domieszką mydła lub żelu pod prysznic. Rozgrzane w ten sposób skórki można odsunąć przy pomocy drewnianego patyczka lub po prostu wyciąć – robiąc to ostrożnie i delikatnie.

Przygotowane w ten sposób paznokcie należy odtłuścić przy użyciu specjalnego płynu o nazwie cleaner. Można także wcześniej przetrzeć je polerką, która dodatkowo je zmatowi.

Zastosowanie żelu

Aby żele do paznokci mogły jeszcze lepiej utrzymać się na płytce, warto nałożyć na nią niewielką ilość primera. Może być on stosowany wyłącznie na naturalnym paznokciu – jeśli tips został już do nich przyczepiony, z tego kroku należy zrezygnować.

Na specjalny szablon trzeba nałożyć odpowiednią ilość żelu do paznokci, jednocześnie go modelując. Najlepiej robić to stopniowo i stosować bardzo cienkie warstwy, powoli kreując swój wymarzony kształt. Żel nie może pod żadnym pozorem obejmować skórek. Jeżeli do tego dojdzie, koniecznie jest usunięcie go ze skóry.

Każda warstwa utworzona przez żele do paznokci musi być zostać utwardzona poprzez umieszczenie dłoni w lampie UV. Należy przytrzymywać w niej paznokcie przez ok. 2 minuty, a następnie przemywać je odtłuszczaczem.

Zakończenie manicure’u

Gdy wszystkie warstwy żelu zostaną już umieszczone na paznokciach i utwardzone, płytkę można delikatnie spiłować. Dzięki temu będzie mieć ona jeszcze lepszy kształt.

Lampa UV może przesuszać skórę, dlatego tuż po wykonaniu manicure’u warto wmasować w dłonie odżywczy i tłusty krem do rąk. Przywróci on paznokciom i dłoniom odpowiedni poziom nawilżenia.

Paznokcie żelowe wymagają oczywiście regularnego uzupełniania. Decydując się na taki manicure, trzeba pamiętać o tym, że z czasem zacznie on tracić swój pierwotny wygląd.