Skip to content Skip to footer

Jak usunąć zanieczyszczenia z grilla?

Czyszczenie grilla często jest bardzo uciążliwe i trudne. Można to zmienić. Trzeba jednak pamiętać, że niezmiernie ważne jest wybranie dobrego płynu do czyszczenia grilla oraz regularność, która gwarantuje, że grill będzie idealny.

Dlaczego trzeba czyścić grilla?

Czysty grill to nie tylko estetyczne urządzenie, ale przede wszystkim urządzenie, na którym przygotujemy zdrowe i smaczne potrawy.

Trzeba pamiętać, że ponownie podgrzane resztki jedzenia powodują, że gorący tłuszcz będzie utleniał się w postaci dymu. W ten sposób zmienimy smak świeżo grillowanych potraw, które mogą stać się lekko gorzkawe.

Pozostawione na grillu resztki jedzenia są bardzo niehigieniczne. Zbierają się na nich zarazki i bakterie, których spożycie może okazać się dla nas bardzo szkodliwe. W najlepszym razie biesiadników może rozboleć brzuch.

Jak dobrze wyczyścić grilla?

Latem grill jest używany bardzo często. Kolacje, weekendowe obiady czy biesiady ze znajomymi nie mogą obyć się bez grillowanej karkówki, kaszanki z cebulką czy przepysznych warzyw. Niestety czyszczenie rusztu nie należy do przyjemności. Warto się dobrze do tego przygotować.

Płyn do czyszczenia grilla nakładamy wyłącznie na zimny ruszt. Pozostawiamy go na chwilę, by płyn mógł zadziałać na zabrudzone powierzchnie. Następnie ścieramy go szmatką oraz opłukujemy czystą wodą.

Chcąc wyczyścić ruszt grilla, który jest bardzo zabrudzony warto wykorzystać szczoteczkę. Płyn do czyszczenia grilla nakładamy na ruszt, dokładnie rozprowadzamy, a następnie szorujemy szczoteczką.

Trzeba pamiętać, że im częściej używamy płynu do czyszczenia grilla, tym łatwiejsza staje się praca. Chcąc mieć ładny i estetyczny ruszt trzeba wykazać się konsekwencją. Płyny do czyszczenia grilla poradzą sobie nawet ze starszymi zabrudzeniami, ale w czyszczenie trzeba włożyć więcej wysiłku.

Profesjonalne środki do czyszczenia grilla można wykorzystywać nie tylko latem. Płyn do czyszczenia grilla sprawdzi się również w kuchni. Brudna szyba w piekarniku, przypalone potrawy na kuchence czy czarna patelnia też mogą zostać wyczyszczone przy pomocy środków do czyszczenia grilla.