Skip to content Skip to footer

Jak szybko i skutecznie nauczyć się angielskiego?

Język angielski to dziś obowiązkowy punkt CV. Znajomości na poziomie komunikatywnym wymaga większość pracodawców. Jednak angielski jest również ułatwieniem w podróży czy w nawiązywaniu nowych kontaktów. Jak się go nauczyć? Najważniejsze to dobrać metodę nauki do swoich możliwości i preferencji.

Język angielski – przydatny w pracy i na co dzień

Angielski to język globalny – używany nie tylko w krajach anglojęzycznych, ale na całym świecie. Jeśli wziąć pod uwagę osoby, dla których jest drugim po ojczystym językiem, mówi w nim największa grupa ludzi na ziemi. Dlatego jego znajomość znacznie ułatwia życie i pozwala czuć się pełnoprawnym członkiem międzynarodowej wspólnoty.Język angielski przyda się w pracy – jego dobra znajomość jest ogromnym atutem dla większości pracodawców, jest wymagana na większości stanowisk. Znajomość angielskiego przyda się w bliższych i dalszych podróżach, ułatwi rezerwację hotelu czy komunikację na miejscu, pozwoli szybko nawiązać nowe znajomości czy nawet przyjaźnie. Znając angielski, zyskuje się również szeroki dostęp do kultury – można oglądać amerykańskie filmy w oryginalne, rozumieć teksty popularnych piosenek, zyskać dostęp do ogromnej bazy książek czy opracowań naukowych.

Jak wybrać kurs języka angielskiego?

Aby rozpocząć przygodę z językiem angielskim, najlepiej zapisać się na profesjonalny kurs języka. Doświadczony nauczyciel pomoże kursantowi szybko opanować podstawy, by mógł rozumieć komunikaty po angielsku i coraz sprawniej się komunikować, będzie znał metody, które ułatwią przyswajanie nowych słówek, powiedzonek i konstrukcji gramatycznych. Wybierając kurs języka angielskiego, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, warto postawić na szkołę cieszącą się renomą i mającą dobre rezultaty w nauce angielskiego. Po drugie, warto zapytać o doświadczenie nauczyciela, jego wykształcenie, stosowane metody. Po trzecie, poziom kursu i jego specyfikę (konwersacje, praca w grupie, kurs indywidualny, szkolenie online) dopasować do swoich potrzeb i charakteru.

Skuteczne metody nauki języka obcego – o co warto zadbać poza kursem

Aby nauka była skuteczna i szybko przyniosła rezultat w postaci znajomości języka obcego i pewności w jego stosowaniu, warto uzupełnić kurs języka angielskiego o dodatkowe metody.W wolnym czasie warto słuchać muzyki po angielsku, oglądać anglojęzyczne filmy, czytać prasę czy książki – to sposób na tak zwane zanurzenie się w języku, które pozwala osłuchać się z akcentem, opanować nowe zwroty, nabrać biegłości zarówno w rozumieniu tekstu jak i w mówieniu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej