Skip to content Skip to footer

Plemię z okolic zatoki

W jakieś odległej krainie żyli sobie ludzie z pewnego plemienia. Społecznosć skupiona w tym plemieniu miała parę osób o określonych specjalizacjach. Byli wśród nich kowal, szaman, znachor, a także kucharz. Każdy z nich robił co innego dla swojego plemienia i starał się przy tym jak mógł.

W owej wiosce położonej gdzieś w okolicy przybrzeżnej zatoki leczenie bywało specjalnością wspomnianego już wcześniej miejscowego znachora. Dysponował on lekami, których używał w przypadku chorób i opatrunkami, które stosował w przypadku skaleczeń lub urazów. Konsultował też ogólne kwestie zdrowotne.

Dla odmiany kucharz zajmował się przyrzadzaniem posiłków na wszelkie uczty, jakie co jakiś czas urządzano. Zarządzał również plemiennym zapasem alkoholu, co czyniło jego funkcję bardzo wpływową. Dodatkowo pełnił on również rolę piekarza, wypiekając chleb i bułki, a także ogrodnika, dbając, by nie zabrakło warzyw i owoców, które można by dodać do posiłków.

Kowal natomiast dbał o to, by we wsi ie zabrakło narzędzi do pracy. Naprawial je w swojej kuźni, a gdy trzeba było wykuwał również nowe egzemplarze. Czym natomiast zajmował się szaman? Otóż jego zadaniem było przepowiadanie pogody i tłumaczenie snów.