Skip to content Skip to footer

Alkomaty elektrochemiczne z atestem

Okazuje się, że alkomaty to naprawdę pomocne urządzenia. Za ich pomocą można w bardzo szybki i prosty sposób sprawdzić zawartość alkoholu we krwi. Taki sprzęt jest oczywiście dość drogi, jednak warto w niego zainwestować. Co warto wiedzieć o tych alkomatach? Czym kierować się podczas zakupu?

Czym są alkomaty elektrochemiczne?

Z alkomatami elektrochemicznymi bardzo często można spotkać się podczas kontroli trzeźwości przez policjantów. Oczywiście nie jest to jedna z najprzyjemniejszych czynności, jednak bardzo często można zostać poddanym badaniu trzeźwości. Alkomaty elektrochemiczne można dziś zakupić na wielu stronach internetowych. Są również dostępne w sklepach z urządzeniami elektrycznymi. Przy ich wyborze nie należy kierować się tylko i wyłącznie ceną. Okazuje się, że tanie alkomaty nie są dobrym rozwiązaniem. Pomiar zawartości alkoholu takim sprzętem może nie być w 100 procentach dokładny, dlatego też lepiej zakupić droższy sprzęt. Czym wyróżnia się alkomat elektrochemiczny? Otóż posiada on wbudowany sensor elektrochemiczny, który jest zdecydowanie bardziej wytrzymały. Warto wspomnieć o tym, że takie alkomaty są zdecydowanie dokładniejsze niż zwykłe, jakie znaleźć można w sklepach.

Alkomaty z atestem

Alkomaty z atestem są dość drogim sprzętem, jednak cechuje je przede wszystkim wysoka jakość wykonania i dokładność pomiaru. Podczas zakupu alkomatu warto zwracać uwagę na firmę, gdyż świadczy ona o jakości sprzętu. Urządzenia od dobrych producentów są zdecydowanie droższe, ale na pewno posłużą na dłużej. Ogromny wybór alkomatów z atestem można znaleźć na stronach internetowych, jednak w tym przypadku należy zachować ostrożność, gdyż w sieci czai się cała masa oszustów, którzy tylko czekają na chwilę nieuwagi.

Dobry alkomat może kosztować nawet 2000 złotych. Jest to jednak sprzęt, na którym nie powinno się oszczędzać. Bezpieczeństwo podczas jazdy jest niezwykle ważne, dlatego też dobrze jest sprawdzić swoją trzeźwość. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości podczas zakupu alkomatu, to warto zapytać sprzedawcę o pomoc. Tym sposobem można uniknąć zakupu złych produktów.