Skip to content Skip to footer

Apteka online

To, że sprzedaż detaliczna stopniowo przenosi się do sieci nie jest niczym nowym.Czasem jest to wygodniejsze, czasem oszczędza czas. Czesto pozwala spokojnie przejrzeć modele i parametry. Jednak o ile kiedyś handlowano w ten sposób tylko w niektórych branżach, trend ten przenosi się na kolejne dziedziny.

Dawniej żywność zamawiana przez internet była do pomyślenia tylko w Stanach Zjednoczonych, a i tam było to coś dziwnego. Dziś internetowe sklepy spożywcze pojawiają się nawet w większych miastach Polski. W tej sytuacji prędzej czy później musiało dojść do tego, że powstała apteka onlinowa, najpierw jedna, a potem kolejne.

Oczywiście nie można w nich kupować leków na receptę, po takie trzeba udać się do apteki tradycyjnej. Ale jeśli chce się nabyć zwykłe środki podnoszące odporność albo np. typowe leki na przeziębienie, może się okazać, że całkiem wygodnie jest je zamówić przez przez internet. A czesto również taniej, skoro w takim przypadku zupełnie inaczej wyglądają koszta wynajmu lokalu – wystarczy jeden centralny magazyn, z którego rozsyłane są lakarstwa. Dzięki temu nie trzeba sieci placówek rozsianych po całej Polsce.