Skip to content Skip to footer

Czym są wirtualne alkomaty?

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wirtualne alkomaty online, które tak naprawdę są zwykłymi aplikacjami internetowymi, których głównym zadaniem jest bardzo dokładne oszacowanie przybliżonej zawartości alkoholu we krwi. Alkomat wirtualny opiera się na zastosowaniu matematycznych algorytmów.

Jak działają internetowe alkomaty?

Aby wygenerować swój wynik należy oczywiście odwiedzić alkomat online na specjalnej stronie i wypełnić prosty formularz. Bardzo ważną kwestią jest oczywiście to, aby wprowadzić dokładne dane, dzięki którym alkomat online będzie w stanie w przybliżeniu wyliczyć stężenie alkoholu w naszej krwi. Pamiętać należy oczywiście o tym, że podane wyniki są jedynie przybliżoną wartością i w żadnym wypadku w 100% nie odzwierciedlają rzeczywistego stężenia alkoholu we krwi.

Alkomat internetowy a wiarygodność dowodowa

Jak wcześniej zostało wspomniane alkomaty online dają jedynie poglądowe wyniki, dlatego też nie mogą być traktowane na poważnie. W sprawach sądowych wyłącznie odczyty z oryginalnych alkomatów mogą stanowić wiarygodny argument. Internetowe alkomaty w odróżnieniu od alkomatów z atestem nie są w stanie dokładnie oszacować takich czynników jak choćby wiek z racji tego, że każdy organizm metabolizuje alkohol z różną szybkością. Internetowe alkomaty nie mogą także brać pod uwagę naszego nastroju, który wpływa na kondycję organizmu i na usuwanie alkoholu. Pamiętać należy także i o tym, że na stężenie alkoholu we krwi olbrzymi wpływ ma jedzenie. Spożywanie alkoholu na pusty żołądek znacząco zmienia szybkość rozprowadzania alkoholu po organizmie. Kalkulatory online nie uwzględnią także wpływu przyjmowanych leków, które w połączeniu z alkoholem mogą przynieść różne działania.

Po co są tak naprawdę wirtualne alkomaty online?

Alkomat wirtualny https://alko-maty.pl/wirtualny-alkomat-online.html, to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą orientacyjnie zmierzyć ilość promili w swojej krwi. Dzięki kalkulatorowi online można także w miarę dokładnie obliczyć czas, który jest niezbędny do całkowitego wytrzeźwienia. Zawsze należy jednak pamiętać o tym, że wirtualne alkomaty nigdy nie oddają rzeczywistego wyniku i tak naprawdę mają wyłącznie charakter hipotetyczny, który bazuje na uśrednionych wynikach. Polskie prawo jest bardzo ostre dla osób, które prowadzą samochód pod wpływem alkoholu, dlatego też warto korzystać wyłącznie z prawdziwych alkomatów, aby nie narobić sobie problemów.