Skip to content Skip to footer

Aranżacja balkonu w stylu prowansalskim, dzięki donicom i skrzyniom balkonowym

Posiadanie balkonu to możliwość stworzenia skrawka zieleni w przestrzeni miejskiej, kiedy nie ma się dostępu do ogrodu. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie donice balkonowe i skrzynie balkonowe, aby wyczarować przestrzeń w wybranym stylu.

Skrzynki balkonowe sklep – ogrodowy raj

Aranżacja balkonu w prowansalskim stylu to możliwość stworzenia romantycznej, zielonej przestrzeni wśród wielkich płyt blokowiska. Niezależnie od wielkości balkonu można w nim ustawić bądź powiesić donice balkonowe technorattanowe, które doskonale się prezentują imitując wiklinowe doniczki, a jednocześnie są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Można zdecydować się na modele wiszące w białym lub beżowym kolorze i skomponować je z kwiatami, które świetnie nadają się do takiego zastosowania. Można tu wymienić choćby lobelię zwisłą czy też pelargonie cyz godecje, a także niezawodną w stylu prowansalskim lawendę, dziką różę czy bluszcz. Świetnie będą prezentować się również duże donice stojące w kształcie odwróconego stożka, a także prostopadłościennym, wykonane z włókna szklano-kompozytowego z dodatkiem poliestru. W stylu prowansalskim najlepiej sprawdzą się donice w kolorze pastelowym, które podkreślą jego charakter. Ogrodowy raj stworzą na balkonie skrzynki balkonowe, dostępne w sklepie ogrodniczym. W nich można trzymać zarówno poduszki, jak i akcesoria, takie jak konewki, czy nawozy zamknięte w butelkach. Dzięki temu chemii ogrodowej nie trzeba przechowywać w domu i tracić na nią cennego miejsca.

Skrzynki balkonowe sklep – ogrodowy zakątek nie tylko do uprawy roślin

Na balkonie można stworzyć ogrodowy zakątek służący nie tylko uprawie roślin i upiększeniu zewnętrznej części domu, ale również miejsce służące relaksowi wśród posadzonych kwiatów. Tu skrzynie balkonowe sprawdzają się idealnie. Są bowiem nie tylko miejscem do przechowywania. Z powodzeniem mogą pełnić również rolę ławki do siedzenia, gdyż wykonane są z trwałych i odpornych materiałów. Zatem jeśli nie ma miejsca na dodatkowe meble, to skrzynia balkonowa sprawdzi się idealnie Warto zauważyć, że skrzynie balkonowe w sklepie ogrodniczym dostępne są również w formie ławek z oparciem i miejscem na przechowywanie. To od nas zależy jaką formę skrzyni wybierzemy. Dostępne są zarówno te prostopadłościenne, jak i walcowate. Poza technorattanowymi, które jako ławeczki sprawdzają się najlepiej, można wybrać również takie wykonane z wytrzymałego i odpornego na promieniowanie UV tworzywa sztucznego. Wszystko, co znajduje się wewnątrz skrzyni chronione jest przed wysoką temperaturą. Do stylu prowansalskiego najlepiej wybrać białe skrzynki balkonowe.