Skip to content Skip to footer

Charakterystyka biopreparatu Sanidenn

Tabletki biologiczne do szamb, kanalizacji oraz przydomowych oczyszczalni ścieków to specjalne, chemicznie obojętne preparaty. Są one stosowane w celu pozbycia się nieprzyjemnych zapachów. Tabletki te zawierają bezpieczne dla zdrowia, żywe kultury bakterii z określonych szczepów. W ich składzie obecne są też minerały, pożywki organiczne oraz naturalne enzymy. Tego typu środki są bardzo uniwersalnymi preparatami, które mogą być stosowane jako środek czyszczący do zbiorników septycznych.

Biopreparat Sanidenn

Wysoce wydajnym biopreparatem do utylizacji ścieków i nieczystości jest Sanidenn, który posiada bardzo szerokie spektrum działania. Nie tylko zapobiega on powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, ale również redukuje pokłady osadów dennych. Sanidenn przyczynia się do zmniejszenia częstotliwości opróżniania zbiorników. Udrażnia rury kanalizacyjne, studnie chłonne oraz drenaże, a także skutecznie rozkłada tłuszcze. Do funkcji Sanidenn należy także przyspieszenie procesu rozkładu i utylizacji ścieków. Jego stosowanie powoduje rozkład wszystkich szkodliwych substancji oraz hamuje rozwój bakterii chorobotwórczych i wirusów. Sanidenn działa zarówno w warunkach tlenowych, jak beztlenowych.

Działanie preparatu Sanidenn

Preparat Sanidenn jest przeznaczony do obróbki mikrobiologicznej nieczystości i ścieków. Może być stosowany w szambach, oczyszczalniach i lagunach. Najlepsze efekty przynosi w obiektach o pojemności większej niż 10 metrów sześciennych. Środek ten może być też stosowany w przydomowych oczyszczalniach ścieków, ponieważ znacząco usprawnia ich działanie. Upłynnia również pokłady osadów dennych, w związku z czym zmniejsza się również częstotliwość opróżniania. Sanidenn likwiduje kożuchy powierzchniowe, co przyczynia się do udrożnienia systemów kanalizacyjnych oraz drenażowych. Zlikwidowane zostają także fetory. Na działanie preparatu nie wpływa niekorzystnie stosowanie chemii gospodarczej. Szczegółowe informacje o preparacie dostepne są na stronie http://sklepekozet.pl/pl/c/Sanidenn/42.

Dawkowanie preparatu

W skład biopreparatu Sanidenn wchodzi odpowiednio zestawiona kompozycja niepatogennych mikroorganizmów, których działanie jest ściśle ukierunkowane. W Sanidenn znajduje się też odżywka startowa. Środek ten powinien być użytkowany w określonych dawkach, które różnią się w zależności od rodzaju oczyszczalni oraz ilości przewidywalnych ścieków lub nieczystości. Dawkowanie ustalane jest indywidualnie dla obiektów takich jak np. jeziora, stawy, rzeki oraz inne ujęcia wodne. Preparat Sanidenn może być jednak stosowany w obecności zwierząt, w tym również wodnych.