Skip to content Skip to footer

Co trzeba wiedzieć o folii bąbelkowej?

Folia bąbelkowa w naszym życiu codziennym zagościła już na dobre, spotykamy ją prawie każdego dnia i w zasadzie nie ma człowieka, który nie zetknąłby się z nią przynajmniej raz. Każdy producent folii bąbelkowej stara się by jego produkt był jak najlepszy i spełniał wszelkie potrzebne i wymagane normy.

Skąd się wzięła folia bąbelkowa?

Początki folii bąbelkowej lub inaczej zwanej folii pęcherzykowej pochodzą z lat 50 dwudziestego stulecia. Oczywiście została ona wynaleziona w Stanach Zjednoczonych i stamtąd też pochodzi. Na początku wymyślono projekt trójwymiarowej specjalnej tapety, który jednak nie doszedł do skutku, ale na jego bazie amerykańscy inżynierowie opracowali produkcję folii bąbelkowej.Stała się więc bardzo popularna folia bąbelkowa producent jej zaczął produkować coraz większe partie tego asortymentu. Początkowo folia bąbelkowa wykorzystywana była do celów rekreacyjnych, rozrywkowych, a potem zyskała również inne znaczenie i trafiła do Europy. Tutaj znacznie został doceniony jej fenomen.

Czy się charakteryzuje folia pęcherzykowa?

Producent folii bąbelkowej produkuje ją z przezroczystego i sprężystego

materiału plastikowego. Jej konstrukcja opiera się na wypełnionych powietrzem pęcherzykach, które są ulokowane na całej powierzchni danej folii. Tym bąbelkom z powietrzem folia bąbelkowa zawdzięcza swoją nazwę. Cechą charakterystyczną danej folii jest właśnie jej struktura, która nie tylko określa jej nazwę, ale także jej zastosowanie.

Zastosowanie folii

Dzisiaj folia bąbelkowa ma różnego rodzaju kolory, a jej bąbelki są mniejsze lub większe. Częściej jednak spotyka się tradycyjną jej formę. Idealnie nadaje się do ochrony różnego rodzaju przedmiotów i towarów przed uszkodzeniami w czasie transportu, wysyłki czy przechowywania.Została więc bardzo doceniona folia bąbelkowa producent niejednego asortymentu zaczął z niej korzystać. Pęcherzykowa folia w kolorze różowym znalazła swoje zastosowanie w kosmetologii oraz przy dziecięcym asortymencie.

Doceniona w rekreacji

Ostatnio bardzo popularna stała się folia pęcherzykowa jako element różnego rodzaju gier czy też różnego rodzaju rekreacyjnych aktywności.

Wielu producentów folii bąbelkowej zaczęło produkować ją również do relaksacji oraz do zabawy.