Skip to content Skip to footer

Czajniki elektryczne szklane

Jeszcze do niedawna w sklepach królowały czajniki elektryczne wykonane z białego plastiku. Nie ma co ukrywać, że raczej nie były one ozdobą kuchni. Tymczasem coraz bardziej modne robią się czajniki elektryczne szklane. Rzeczywiście, są one bardzo efektowne i dodają kuchni nowoczesności. Czajnik elektryczny zazwyczaj stoi na blacie kuchennym i jest zawsze na widoku – dlatego warto zadbać, by był nie tylko praktyczny, ale zwyczajnie ładny.

Czajniki elektryczne szklane

Czajniki, których obudowa wykonana jest ze szkła, są bardzo dekoracyjne. Jeszcze lepiej wyglądają, jeśli mają funkcję podświetlenia w różnych kolorach.

Warto pamiętać, że czajniki szklane dość mocno się nagrzewają podczas gotowania wody, toteż trzeba się z nimi ostrożnie obchodzić. Poza tym mają same zalety – są łatwe do utrzymania w czystości, mają niewielką wagę.

Grzałka w czajniku szklanym

Czajniki elektryczne szklane wyposażone są w grzałkę płytkową. Ze względu na ich przezroczystą obudowę, grzałka spiralna nie wyglądałaby dobrze. Jest to najlepsze rozwiązanie.

Dzięki zastosowaniu grzałki płytowej, całkiem zabudowanej, utrzymanie czystości we wnętrzu czajnika jest bajecznie proste. Wystarczy raz na jakiś czas użyć odkamieniacza, by wciąż wyglądał jak nowy. Grzałki spiralne, które już resztą wychodzą z użycia, znacznie utrudniają proces czyszczenia.

Moc czajnika elektrycznego szklanego

Im większa moc, tym generalniej szybciej czajnik zagotuje wodę. Jednak grzałka o mniejszej mocy zużywa mniejsze ilości energii elektrycznej. Na jaką moc się więc zdecydować?

Istnieje ryzyko, że czajnik o dużej mocy wpłynie na wysokość rachunków domowych, zwłaszcza jeśli będzie intensywnie eksploatowany. Z kolei jeśli nie będzie używany zbyt często, można sobie pozwolić na jego zakup.

Jeśli chodzi o zabezpieczenia, jakie powinien posiadać czajnik elektryczny szklany, to jest kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, czajnik nie powinien dać się włączyć, jeśli nie ma w nim wody. Zapobiegnie to przegrzaniu grzałki i uszkodzeniu całego czajnika. Po drugie, po zagotowaniu wody czajnik powinien automatycznie się wyłączyć. Dobrze, jeśli będzie informował o ukończonej pracy także przy pomocy sygnału dźwiękowego.

Podsumowując, czajniki elektryczne szklane to urządzenia nie tylko praktyczne i wygodne w obsłudze, ale również wyjątkowo estetyczne.

Czajniki elektryczne szklane kupisz na cookstore.pl