Skip to content Skip to footer

Dlaczego podłoga w biurze jest ważna – jak wybrać wykładzinę do biura?

Nie tylko meble biurowe i sprzęty powinny być dobrze przemyślane, równie ważny jest wybór podłogi do swojego biura. W zależności od wymagań i obciążeń, na jakie narażona jest podłoga, można wybierać między różnymi alternatywami.

Jaka powinna być podłoga w biurze?

Podłoga powinna być przede wszystkim trwała. Mokre buty, brud, taki jak piasek czy sól zimą, kółka do krzeseł biurowych czy ciężkie szafy to tylko kilka przykładów tego, co podłoga musi znosić na co dzień. Podłoga powinna się dobrze prezentować nie tylko tuż po zakupie, ale również po kilku latach użytkowania. Aby wyglądała dobrze przez długi czas, musi być też łatwa w utrzymaniu i pielęgnacji.

Wykładzina podłogowa dywanowa

Wykładzina dywanowa to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych opcji. Emanuje ciepłem, pochłania głośne odgłosy codziennego życia biurowego, a kurz zostaje w niej uwięziony i nie lata po całym biurze. Oczywiście dywan jako wykładzina podłogowa ma nie tylko zalety. Przy wyborze należy zwracać uwagę na ciemny kolor, w przeciwnym razie brud szybko sprawi, że podłoga będzie wyglądać nieestetycznie. Na stronie https://www.wykladziny-warszawa.pl/produkty jest ogromny wybór wykładzin, które trafią w gusta nawet najbardziej wymagających klientów.

Wielu klientów decyduje się na niezbyt grube antystatyczne wykładziny bez dużych pętelek. Dzięki temu unikają problemów z krzesłami biurowymi i ich kółkami. Jednak na dywanach trudno jest uniknąć śladów krzeseł biurowych, stołów lub szafek. Jest to widoczne szczególnie przy zmianie ustawienia mebli w biurze.

Wykładziny dywanowe w porównaniu z innymi alternatywami są trudniejsze do czyszczenia. Odkurzacz usuwa kurz i powierzchowny brud, ale to nie zawsze wystarcza. Aby usunąć uporczywe plamy i brud należy zamówić profesjonalną usługę czyszczenia dywanów, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Wszystkie wykładziny podłogowe w biurze powinny być regularnie czyszczone — wydłuża to ich żywotność i sprawia, że ​​wyglądają jak nowe przez długi czas.

Panele do biura?

Panele są bardzo popularne w prywatnych gospodarstwach domowych. Dzięki prostemu systemowi montażu nawet niedoświadczeni majsterkowicze mogą z odrobiną umiejętności ułożyć nową podłogę w domu. Panele można stosować również w biurach.

Imitacja drewna jest tańsza niż prawdziwy parkiet, ale zazwyczaj prezentuje się całkiem ładnie. Panele są również łatwe w pielęgnacji.

Wybierając panele do biura, należy zadbać o ich wysoką jakość. Tanie panele mogą ulec szybkiemu zniszczeniu. Pod stoły i krzesła warto zastosować specjalne maty ochronne, aby podłoga długo wyglądała jak nowa.