Skip to content Skip to footer

Zasłona czy ścianka prysznicowa?

Łazienka już dawno przestała być jedynie miejscem, gdzie dokonujemy porannej toalety lub przygotowujemy się do snu. Dziś oczekujemy praktyczności rozwiązań, ale także wysmakowanego stylu i aranżacji, która pomoże nam się zrelaksować, a także zredukuje konieczność ciągłego sprzątania.

Jak zaaranżować okolice brodzika lub wanny?

W zależności od osobistych preferencji oraz stylistyki pomieszczenia można zdecydować się na przykład na nowoczesną zasłonę prysznicową lub ściankę prysznicową z drzwiami. Dlaczego warto zadbać o takie zabezpieczenie miejsca kąpieli?

Przede wszystkim chodzi o to, by po każdym użyciu prysznica lub wanny nie było konieczności sprzątania wody z podłogi. Zarówno zasłona jak i ścianka prysznicowa z drzwiami będą przed tym chronić. Nie wystarczy położyć dywanika obok wanny czy prysznica.

Dlaczego zdecydować się na osłonę?

Ścianka prysznicowa z drzwiami i zasłona są nie tylko praktyczne ze względu na ochronę przed chlapaniem. Dzięki takiej osłonie z łazienki mogą korzystać w razie konieczności nawet dwie osoby. Osłona daje prywatność oraz intymność, ale to nie wszystko.

Zdecydowaną zaleta ścianek prysznicowych z drzwiami czy też zasłon jest fakt, że minimalizują uciekanie ciepła, dzięki czemu kąpiel jest znacznie bardziej komfortowa. Zdecydowanie warto postawić na jakiś rodzaj osłony, ale na co się ostatecznie zdecydować?

Dlaczego ścianka prysznicowa z drzwiami jest dobrym wyborem?

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, co będzie lepsze do naszej łazienki, czy ścianka czy zasłona, warto wziąć pod uwagę aspekt higieny. Na pewno ściankę zdecydowanie łatwiej jest zachować w czystości. Wystarczy tylko wytrzeć ją do sucha po prysznicu i raz na jakiś czas zdezynfekować.

Zasłona zaś wymaga prania, ponieważ osadza się na niej brudna woda, której nie da się w inny sposób usunąć. Jasne zasłony często żółkną, więc wymagają częstej i starannej konserwacji. Ścianka ma więc o wiele więcej zalet i oczywiście prezentuje się bardzo stylowo i nowocześnie, zgodnie ze współczesnymi trendami.