Skip to content Skip to footer

Czy liposukcja laserowa i lipoliza laserowa to ten sam zabieg?

Termin 'liposukcja laserowa’ używany jest zamiennie z terminem 'lipoliza laserowa’. Oba te terminy odnoszą się do tego samego zabiegu, który polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej przy użyciu lasera. Liposukcja laserowa jest zabiegiem równie skutecznym, jak liposukcja klasyczna, a jednocześnie zdecydowanie łagodniejszym dla pacjenta i mniej obciążającym.

Lipoliza laserowa – usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej

Każdy ludzki organizm ma skłonność do gromadzenia tkanki tłuszczowej. Przyczyną takiego stanu może być ciąża u kobiet, nieprawidłowe nawyki żywieniowe, które powodują duże wahania wagi czy też zaburzenia hormonalne. Okolice brzucha, bioder i pośladków to strefy, w których tłuszcz odkłada się najczęściej. Niemniej jednak problem nadmiaru tkanki tłuszczowej może dotyczyć także innych części ciała.

Liposukcja laserowa i lipoliza laserowa to ten sam zabieg

Zabieg lipolizy laserowej rozpoczyna się utworzenia niewielkiego nacięcia na skórze i wprowadzenia kaniuli z włóknem laserowym wgłąb tkanki tłuszczowej. Działanie lasera jest selektywne, co oznacza, że oddziałuje wyłącznie na tkankę tłuszczową, nie ingerując jednocześnie w pozostałe tkanki, naczynia i nerwy podskórne.

Tkanka tłuszczowa, która zostaje upłynniona, może zostać samodzielnie wydalona z organizmu lub, w przypadku dużego nagromadzenia płynu, można odessać jej nadmiar za pomocą specjalnej strzykawki. Takie działanie przypomina zabieg klasycznej liposukcji, dlatego też przyjęło się, zarówno w gronie lekarzy, jak i pacjentów, że lipoliza laserowa może być terminem używanym zamiennie z liposukcją laserową.

W jaki sposób przeprowadza się zabieg lipolizy laserowej?

Zabieg lipolizy laserowej przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Stosowanie znieczulenia ogólnego przy tak mało inwazyjnym zabiegu należy do rzadkości. Lipoliza laserowa jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i bezbolesnym.

Każdy pacjent powinien po przeprowadzonym zabiegu nosić specjalną opaskę uciskową. Z reguły efekty zabiegu lipolizy laserowej zauważalne są natychmiastowo, ale ciało ulega dalszym modyfikacjom przez kolejne dwa miesiące.

Wysokość ceny takiego zabiegu jest uzależniona od obszaru, na którym jest on wykonywany oraz od rodzaju wykorzystywanego urządzenia.