Skip to content Skip to footer

Czy warto oddać bliską osobę do domu opieki?

Kwestia zgłaszania rodziny (rodziców, dziadków, innych starszych krewnych) do domów opieki jest dyskusyjna, ale pod względem etycznym stanowi bardzo delikatną sferę dotyczącą konkretnych relacji rodzinnych. Zasadność oddawania starszych do takich domów można natomiast zupełnie bezpiecznie rozpatrywać w związku z komfortem i bezpieczeństwem dla kogoś, kto już sam nie może o to zadbać.

Godne zaufania domy opieki mazowieckie

Standard tego typu placówek podniósł się znacznie i nie trzeba już aż tak uważać na to, by dziadek, ojciec czy ciocia nie trafili do miejsca rodem z horrorów. Z reguły zaufanie powinna budzić oferta podkreślająca rodzinną atmosferę i wysoką jakość opieki medycznej. Liczne domy opieki warszawa i okolice zostały zlokalizowane poza miastem, w okolicy pełnej zieleni i świeżego powietrza, tam, gdzie nikt z obecnych nie będzie zmuszony do braku ruchu i ciągłego przesiadywania w zamknięciu. Wbrew pozorom dobre domy opieki mazowieckie jak najbardziej mogą zapewnić przebywającym kontakt z naturą – w zależności od tego, jak bardzo sprawna jest dana osoba, będzie ona mogła spacerować sama lub w towarzystwie kogoś z personelu. Możliwy jest też spokojny wypoczynek w ogrodzie wśród kwiatów i krzewów, na balkonie czy w pobliskim parku.

Całodobowa opieka

Rodziny często nie są w stanie zapewnić starszym osobom dostatecznie dobrej opieki, jeśli ktoś potrzebuje specjalistycznych zabiegów czy po prostu całodobowej kontroli. Domy opieki warszawa i okolice zatrudniają kompetentny i przyjazny personel, pracujący w systemie zmianowym. Dzięki temu przez cały czas ktoś czuwa nad starszą i chorą osobą, zabezpieczając ją przed wszelkimi zagrożeniami, podaje leki itd. W wielu domach opieki w Warszawie „na miejscu” pracują również lekarze. Ich obecność gwarantuje udzielenie natychmiastowej pomocy w przypadku chorób oraz stanów nagłego zagrożenia życia. Jeśli ktoś chory pozostawałby we własnym domu, w analogicznej sytuacji zostałby być może bez pomocy lub należałoby wezwać pogotowie. Warto wspomnieć również o rozbudowanych centrach rehabilitacji oraz profesjonalistach zajmujących się tą branżą – centrum takie to część głównej placówki. Wielu pacjentów w domach opieki w Warszawie i okolicach wymaga intensywnej rehabilitacji, bo na przykład niedawno byli operowani i dzięki właściwym zabiegom szybciej odzyskają formę.