Skip to content Skip to footer

Rodzaje sukni ślubnych

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo wiele zróżnicowanych modeli sukien ślubnych. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej, aby wiedzieć na co konkretnie się zdecydować.

Model klasyczny

Wśród różnych modeli sukien ślubnych można przede wszystkim wymienić model klasyczny, który bardzo chętnie wybierany jest przez kobiety w różnym wieku. Salon sukni ślubnych jest miejscem, w którym można zakupić model klasyczny. Charakteryzuje się on przede wszystkim dość dopasowaną górną, a także szerokim dołem, który jest oparty na halce. Tego rodzaju Suknie Ślubne Proste idealnie sprawdzą się podczas wesel organizowanych w stylu klasycznym, dlatego warto się zdecydować na taki wybór. Klasyczne modele mogą zarówno występować w formie jednoczęściowej, jak i dwuczęściowej. Zazwyczaj nie są wyposażone w rękawki.

Model princessa

Najbardziej popularne suknie ślubne obejmują również model princessa, który niezwykle korzystnie się prezentuje w wielu przypadkach. W tym modelu gorset sukni bardzo dobrze przylega do ciała, a całość jest niezwykle wytworna. Dół w sukni jest dość szeroko rozkloszowany, dlatego suknia swoim wyglądem przypomina tradycyjną suknię księżniczki. Model princessa zazwyczaj wymaga dołączenia halki. Dzięki temu jego wygląd staje się jeszcze bardziej korzystny. Suknie w typie princessy oraz wiele innych modeli z powodzeniem można zakupić w takim miejscu jak salon sukni ślubnych. Znajduje się tam bardzo bogaty wybór sukni ślubnych oraz innych produktów, które mogą okazać się przydatne podczas tak ważnego dnia, jak ślub i wesele.

Model empire

Wśród najciekawszych modeli sukni ślubnych można także wyróżnić model empire, który jest dość chętnie wybierany. Tego rodzaju suknie ślubne proste zazwyczaj są odcinane pod biustem. Mogą być dodatkowo udekorowane ozdobnymi tasiemkami lub kokardkami, co sprawi, że ich wygląd będzie bardziej efektowny. Suknie w modeli empire zazwyczaj są tworzone z dość lekkich oraz zwiewnych materiałów, dzięki czemu wyglądają niezwykle dziewczęco. Bardzo dobrze sprawdzą się na przykład podczas organizowania ślubu i wesela w stylu boho. Model empire może być wyposażony w rękawki lub występować w wersji bez nich. Oba rozwiązania na pewno są bardzo korzystne, jednak wybór konkretnego z nich powinien być dopasowany do indywidualnych preferencji oraz gustu.