Skip to content Skip to footer

Czy warto zainwestować w drogi alkomat?

Ceny alkomatów różnią się między sobą znacznie. Te najtańsze znaleźć już można za kilkadziesiąt złotych. Wiele sklepów wysyłkowych oferuje właśnie tego rodzaju produkt. Najdroższe alkomaty to koszta przekraczające zazwyczaj tysiąc złotych. Tego rodzaju urządzenia sprzedawane są zazwyczaj przez wyspecjalizowane firmy, oferujące sprzęt bardzo wysokiej jakości.

Zalety droższego alkomatu

Droższe alkomaty to zazwyczaj jakość, która jest zupełnie nie osiągalna w przypadku tańszych modeli. Czym jest jednak i znaczy jakość w przypadku alkomatów? Przede wszystkim chodzi tu o precyzję pomiarów. Alkomaty działają na bardzo różnych zasadach i wykorzystują różnego rodzaju procesy chemiczne, aby zmierzyć ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. Najlepsze alkomaty są zazwyczaj o wiele bardziej precyzyjne niż tańsze modele.

Warta wspomnienia jest tutaj produkująca alkomaty firma Lion i jeden z jej najbardziej popularnych modeli AlcoBlow. Jest to właśnie jeden z tych modeli, które charakteryzują się wysoką precyzją pomiary, która przekłada się na bezpieczeństwo. Warto zaznaczyć, że alkomat AlcoBlow jest jednym z modeli używanych przez drogówkę w Polsce, a więc można liczyć na to, że policyjny alkomat wykaże to samo co AlcoBlow.

Jakość wykonania alkomatów

Nie bez znaczenia jest również jakość wykonania poszczególnych modeli alkomatów. Alkomat AlcoBlow charakteryzuje się wykonaniem z bardzo trwałych materiałów, które zapewniają mu dużą trwałość i możliwość użytkowania przez długi czas.

Tańsze alkomaty bywają bardzo często wykonane z materiałów o stosunkowo niskiej jakości, co sprawia, że urządzenia są po dość krótkim czasie do wymiany. W przypadku alkomatu alcoblow cena przekłada się na jakość i trwałość urządzenia.

AlcoBlow Cena alkomatu

Alkomaty AlcoBlow znaleźć można w sklepach internetowych w kategorii cenowej pomiędzy 1300 a 1500 PLN. Jakość alkomatu przekłada się w tym przypadku w prost na cenę. Jest on wykonany z materiałów, które zapewniają mu trwałość, a także charakteryzuje się bardzo wysoką precyzją wykonywanych pomiarów.

Dzięki precyzji pomiarów alkomatu można mieć zawsze pewność, że ilość alkoholu, który znajduje się w wydychanym powietrzu umożliwia prowadzenie pojazdu i nie stanowi zagrożenia.